Україна заборонила польоти Boeing 737 Max

19:48, 13.03.2019
Україна заборонила польоти Boeing 737 Max

Державна авіаційна служба України заборонила польоти на літаках Boeing 737-8 MAX або Boeing 737-9 MAX над Україною, з неї чи до неї.
 
Про це йдеться у повідомленні Державіаслужби.
 
Після двох катастроф Boeing 737-8 MAX Європейське Агентство з безпеки польотів вирішило видати Аварійну директиву льотної придатності та призупинити комерційні транспортні перевезення двох вказаних моделей літака у межах території, зазначеної в положеннях Угоди щодо Європейського Союзу.
 
Рішення з безпеки польотів № 2019-01 Державіаслужби повністю співпадає з заходами EASA та інших країн та вважається тимчасовим.
 
Зазначається, що некомерційна експлуатація (наприклад перегінні польоти) не входять до сфери дії цього рішення. Окремі дозволи на виконання польотів з території України погоджуються з Державіаслужбою.
 
Як відомо, 12 березня Європейське агентство авіаційної безпеки (EASA) тимчасово заборонило експлуатацію літаків Boeing 737 Max.
 
Перед цим про заборону польотів цих літаків оголосила Великобританія, а пізніше - Німеччина, Франції, Ірландія та ще низка країн Європи.
 
Експлуатацію Boeing 737 Max 8 вже заборонили Китай, Австралія, Сінгапур, Ефіопія та Індонезія.
 
США відмовились зупиняти експлуатацію літаків Boeing 737 Max.
 
10 березня в Ефіопії розбився пасажирський літак Boeing 737 авіакомпанії Ethiopian Airlines, що виконував рейс до Найробі (Кенія). На борту були 149 пасажирів і 8 членів екіпажу. Усі вони загинули.
 
Жертвами авіакатастрофи стали громадяни понад 30 країн. Причина катастрофи поки невідома.
 
У жовтні 2018 року літак індонезійської компанії Lion Air впав у Яванське море. Тоді загинули 189 осіб.