Мішель Терещенко продав свій льонарно-конопляний бізнес

12:31, 16.10.2018
Мішель Терещенко продав свій льонарно-конопляний бізнес

Мішель Терещенко хизувався своїми конопляними та льоновими плантаціями (фото: Reuters)

Міський голова Глухова, який нещодавно подав у відставку та заявив про бажання стати президентом, продав свій бізнес із вирощування конопель та льону.

Про це повідомляє Українська правда.

"Три тижні тому я продав свій бізнес бельгійській компанії. Тобто він – вже не мій", – пояснив Мішель Терещенко в інтерв’ю АгроІнсайдеру (iAgro).

Він не уточнив назву компанії-покупця. За даними iAgro йдеться про бельгійську компанію-партнера, з яким Терещенко розпочинав льонарський бізнес в Україні.

На думку Мішеля Терещенка, політику й бізнес "неможливо пов’язати".

"Якщо ви вибрали політичну кар’єру, вам потрібно служити, допомагати людям. Це місія", – заявив він.

"Коли я починав працювати як Глухівський міський голова, то бачив, що єдиний шанс для міста отримати інвестиції – стати кластером вирощування льону та конопель, тому що в Глухові давно працює інститут цих культур", – пояснив Мішель Терещенко.

Він розповів: "Глухів – це колишня "резиденція" моєї родини. Тому коли я починав інвестувати сюди, моїм бажанням було допомогти інституту. Я брав в оренду землю навколо Глухова, і ми вирощували льон, а потім, після зміни закону, ще і ненаркотичну коноплю. Ми обробляємо 400 га під льоном і стільки ж – під коноплями".

За словами Мішеля Терещенка, "найбільший прибуток на гектар дають коноплі".

На запитання, якими б були його кроки в галузі сільського господарства в разі перемоги на президентських виборах, він відповів: "Перший закон буде про коноплю. Треба дати можливість вирощувати коноплю не тільки технічного використання, а й для користування".

"Я вважаю, що це дуже терміново. Зараз спостерігається шалене зростання ринку, особливо в Канаді, США. Але це не рішення президента. Треба готувати закон і проводити його в парламенті", – додав він.

На думку Терещенка, краще було б, щоб на землях України було не 10 агрохолдингів на 400 тисячах гектарів, "400 родин, які працюватимуть на тисячі гектар кожна".

"Це має бути сімейній бізнес. Ця агрокультура успішна у Франції, США. А агрохолдинги є лише у Південній Америці або Африці", – пояснив він.

Мішель Терещенко також висловив свою позицію щодо мораторію на продаж землі: "Я за приватизацію, але не через корупційні схеми. І тільки для того, щоб в Україні розвивалися невеликі господарства – сімейний бізнес і кооперативи".

Мішель Терещенко – нащадок українських цукрових магнатів, який кілька років тому приїхав до України (громадянство отримав у 2015 році) і взявся відроджувати лляну промисловість.

27 вересня він заявив про дострокове складання повноважень мера Глухова, а 1 жовтня – про намір балотуватися на виборах 2019 року.