Їдальня Верховної Ради купила борошно за подвійною ціною

11:00, 06.08.2018
Їдальня Верховної Ради купила борошно за подвійною ціною

(фото: Володимир Лех/facebook.com)

ДП "Їдальня управління справами апарату Верховної Ради України" 9 липня за результатами тендеру замовило ТОВ "Фудсі Компані Лтд" продуктів на 720 тисяч гривень.
 
Про це повідомляють "Наші гроші" з посиланням на систему "Прозорро".
 
До серпня 2019 року їдальні поставлять борошно, крохмаль, крупи, макарони і готове тісто.
 
Найбільша сума у 300 тисяч гривень піде на 20 тонн пшеничного борошна вищого ґатунку в тарі по 50 кг за ціною 15 гривень/кг із ПДВ. 
 
Вказується, що товар оплачуватимуть упродовж двох тижнів після поставки.
 
Переможець подав сертифікат якості на пшеничне борошно вищого ґатунку виробництва філії "Кролевецький комбінат хлібопродуктів" ПАТ "Державна продовольчо-зернова корпорація України" ("ДПЗКУ", Кролевець Сумської області).
 
Водночас відзначається, що на сайті самої "Фудсі Компані Лтд" кролевецьке пшеничне борошно вищого ґатунку продається вдвічі дешевше - по 385 гривень за 50-кілограмовий мішок, або 7,7 гривні/кг.
 
 
А білоцерківське борошно вищого ґатунку в кілограмових пачках там коштує в півтора рази дешевше - по 10 гривень/кг.
 
У відкритих джерелах ціни борошна вищого ґатунку не перевищують 8 гривень/кг.
 
Київською "Фудсі Компані Лтд" володіють кияни Леонід Моруженко і Наталія Вівденко.
 
За даними "Наших грошей", цього року фірма отримала два підряди парламентської їдальні на 321 тисячу гривень, а в 2016 році - один підряд Терцентру соцобслуговування Святошинського району Києва на 2 тисячі гривень.
 
Вказується, що єдиний конкурент ТОВ "Люксспецметалопоставка" не завантажив жодного документа. 
 
До того ж ніхто не знижував ціну під час аукціону. 
 
ТОВ "Люксспецметалопоставка" із села Петропавлівська Борщагівка під Києвом належить луганчанам Михайлу Гуфрію та Наталії Вівденко - вищезгаданій власниці фірми-переможця.
 
Гуфрій також володіє луганськими ТОВ "Лугспецметалопоставка" і ТОВ "Торгово-комерційна фірма "Балка Плюс" з Юрієм Вівденком.
 
Директором ДП "Їдальня" є Микола Бобренко. Його дружина Алла Долгопят працювала і значилася співзасновницею в ТОВ "Беніш Джі Пі Ес Україна", яке за Януковича було найбільшим постачальником систем GPS-навігації для держсектора.
 
Раніше засновником "Беніш Джі Пі Ес Україна" був також Євген Фельдшеров, позаштатний радник екс-міністра енергетики та вугільної промисловості Едуарда Ставицького у 2013 році.