Журналісти знайшли військового «Хмурого», причетного до збиття МH17

12:48, 09.04.2018
Журналісти знайшли військового «Хмурого», причетного до збиття МH17

Журналісти знайшли військового російських збройних сил Сергія Дубинського, який фігурував у записах СБУ як «Хмурий» і причетний до жахливого збиття Боїнга малазійських авіаліній МH17.

Як йдеться у розслідуванні журналістів «Донбас.Реалії», Сергій Дубинський після катастрофи переїхав на хутір Великий Лог Ростовської області.

Військовий має брата в Україні, який за співпадінням, теж виявився військовим. Брати вже не спілкуються 10 років і воюють за різні країни.
 
Радіоперехоплення СБУ, відео очевидців та висновки Міжнародної слідчої групи – усе це допомогло "Донбас.Реалії" в точності відтворити маршрут російської зенітно-ракетної установки "Бук". Комплекс переміщався по контрольованій бойовиками території у сторону селища Первомайський, звідки і був зроблений постріл.
Повідомляється, що у звіті слідчих детально представлені перехоплення розмов учасників теракту.
 
Людина, яка дає вказівки про транспортування "Бука", на записах СБУ з'являється під позивним "Хмурий". Одним з перших у своєму розслідуванні його ідентифікував керівник громадської організації "Європростір" Олег Батурин.
 
"Він був, фактично, одним із архітекторів управлінських військових органів в "ДНР". Потім на базі цих відділів, які він створив, він сформував так зване Головне розвідувальне управління "ДНР", яке сам й очолив", – розповів журналіст.
 
Батурин з'ясував, що справжнє ім'я "Хмурого" – Сергій Дубинський. Спочатку радянський, а потім і російський військовий – полковник Головного розвідувального управління Генерального штабу Росії.
 
На Дубинський залишався чинним російським військовослужбовцем.
 
"Про це він засвідчив сам у своєму клопотанні до Південного військового округу РФ про видачу йому коштів на придбання житла як військовослужбовцю. 
 
Він у цьому клопотанні вказав свій особистий номер і період служби у збройних силах Радянського Союзу і Російської Федерації по грудень 2014 року", – зазначив журналіст.
 
До війни Дубинський жив у Донецькій області у селищі Велика Новосілка.
 
"Донбас.Реалії" поспілкувалися з місцевими, які розповіли, що особисто знають "Хмурого". Житель Великої Новосілки Олександр Васильович розповів, що  дружив з Дубинським з дитинства. Чув про звинувачення на його адресу, але не вірить, що той брав участь у підготовці атаки на "Боїнг".
 
"Дуже хороший, нормальний хлопець. Я вважаю те, що про нього там кажуть всіляке, що він ракету привіз... Ну, хто пенсіонеру довірить "Бук"?" – дивується він.
 
Водночас він підтвердив інформацію про службу "Хмурого" у російській армії і уточнив, що Дубинський до Донбасу брав участь як мінімум ще в трьох військових конфліктах.
 
За словами місцевих, з Великої Новосілки Дубинський поїхав ще задовго до початку війни на сході України. Квартиру матері змінив на приватний будинок в сусідньому селищі. Останнім місцем проживання Сергія Дубинського в Україні став двоповерховий будинок у селищі Сторожеве.
 
Сусід по двору, який переїхав в Сторожеве після початку бойових дій і колишніх господарів не застав, повідомив, що у Дубинського в Україні залишився рідний брат.
 
"А ось брат, Роман, він у Києві і теж якийсь військовий. І він через рієлтора цей будинок продає. Але Роман і Сергій начебто, на цьому ґрунті політичному, вороги. Той за Україну, а той за "ДНР", – розповів сусід.
 
Підкреслюється, що змоменту атаки на МH17 Роман Дубинський, рідний брат російського полковника, якого називають причетним до атаки, жодного разу не давав інтерв'ю. Він уперше погодився на відверту розмову з журналістами.
 
Він не приховує, що його брат дійсно був російським військовим і воював на боці бойовиків у 2014 році. Про це "Хмурий" казав йому особисто.
 
"Він мені сам подзвонив і сказав, що він "зараз в ДНР". Я кажу, "а що ти там робиш, сенс?" Я принципово не розумію. У мене інша позиція – повністю проукраїнська", – заявив брат російського полковника.
 
Ще один діалог з братом у Романа відбувся після того, як в ЗМІ з'явилися повідомлення, що "Хмурий" брав участь в транспортуванні "Бука".
 
"Коли я дізнався про цей літак, я йому теж подзвонив. У мене був його телефон, потім я його видалив. Я йому подзвонив і запитав – хто це зробив? Він мені відповів, що це зробила українська сторона. Ось така була відповідь.
 
Я кажу: тут і факти є, і записи якісь є. Він сказав, що ми цього не робили, це "провокація", – повідомив Роман в інтерв'ю.
 
"Донбас.Реалії" попросили прослухати запис перехоплень СБУ, де, нібито, фігурує Сергій Дубинський. Майже одразу родич "Хмурого" дав ствердну відповідь. 
 
"Схожий, так. Те що я чую – так, є схожість, і дужа сильна", – сказав він під час прослуховування записів.
 
Інших подробиць про життя "Хмурого" він розповісти не може через сімейну сварку. Через неї брати не спілкуються вже більше десяти років. А сам Роман запевняє, що звільнився з армії ще на початку 90-х років.
 
"Я не знаю, мені це було нецікаво. У нас мама хворіла дуже серйозно раком. І у нього було ставлення до цього дуже своєрідне. І я його в той час для себе викреслив", –  стверджує брат російського військового.
 
У той же час він підтвердив, що нова російська адреса брата, яка з'явилася в пресі, дійсна. Сергій Дубинський поїхав з Донбасу на початку 2015 року і осів на хуторі Великий Лог Ростовської області.
 
"Донбас.Реалії" знайшли новий притулок "Хмурого", адже раніше він сам публікував знімки будинку в соцмережах. Але розмовляти із журналістами він відмовився.
 

у плівках фігурує під псевдонімом Хмурий