Саудівська Аравія побудує завод зі збірання Ан-132 у 2019 році

08:21, 14.03.2018
Саудівська Аравія побудує завод зі збірання Ан-132 у 2019 році

Саудити хочуть будувати власні літаки Ан-132.

Королівство Саудівська Аравія планує почати будівництво заводу по збірці багатоцільових літаків Ан-132 в 2019 році і запустити серійне складання літаків у 2021 році.

 

Про це повідомляє прес-служба держпідприємства "Антонов".

 

Зокрема, організувати серійне виробництво нового багатоцільового літака Ан-132 планується в рамках створення технопарку біля міста Таїф, розташованого на заході Саудівської Аравії.

 

"Компанія TAQNIA Aeronautics і "Антонов" працює над техніко-економічним обґрунтуванням побудови авіаційного заводу з участю західних експертів. Почати будівництво підприємства планується в 2019 році, термін будівництва - 9 місяців, а збірка серійних Ан-132 мала бути запущена в 2021 році", - йдеться в повідомленні.

 

Зазначається, що програма науково-технічного розвитку міста Таїф включає в себе будівництво промислового та університетського містечок, житлового кварталу на 10 тисяч квартир, міжнародного аеропорту.

 

"Технопарк буде побудований в кооперації з Науково-технологічним центром імені Короля Абдулазіза, який є одним з ключових партнерів по програмі Ан-132. До складу технопарку увійдуть: літакобудівний завод з аеродромом, підприємство з виготовлення сонячних панелей, сонячна електростанція", - йдеться в повідомленні.

 

Нагадаємо, наприкінці лютого підприємство "Антонов", компанія Taqnia Aeronautics, підрозділ саудівської Technology Development and Investment Co, і WAHAJ, філія SIPCHEM, підписали тристоронній меморандум про взаєморозуміння щодо організації виробництва Ан-132.

 

Сторони дійшли згоди про те, що на першому етапі виробництва початкова партія серійних Ан-132 буде побудована на заводі "Антонов" у кооперації з TAQNIA і WAHAJ.

 

На цьому етапі "Антонов" буде головним виконавцем робіт, а партнери - TAQNIA і WAHAJ - будуть виробляти агрегати й елементи відповідно до коопераційної схемою. Зокрема, WAHAJ буде випускати шасі та обладнання для них.

 

Наступні етапи передбачають поглиблення кооперації з виробництва літаків "Антонов" на території Королівства Саудівська Аравія.