Газпром розірве контракт з Нафтогазом через 1,5-2 роки

18:16, 13.03.2018
Газпром розірве контракт з Нафтогазом через 1,5-2 роки

Прем'єр РФ Дмитро Медведєв і глава Газпрому Олексій Міллер.

Процес розірвання контрактів Газпрому і НАК "Нафтогаз України" займе близько 1,5-2 років.

 

Про це заявив глава Газпрому Олексій Міллер на зустрічі з прем'єр-міністром РФ Дмитром Медведєвим у вівторок.

 

"Без сумніву, процедура розірвання контрактів не дуже швидка. Мабуть, на це піде плюс-мінус 1,5-2 роки", - сказав Міллер. І нагадав, що за рішенням Стокгольмського арбітражу Газпром винен НАК "Нафтогаз України" 2,56 млрд доларів.

 

"НАК "Нафтогаз України" зробив заяву про те, що і за майбутній 2018 рік, і за 2019 рік, до кінця дії контрактів, НАК "Нафтогаз України" на підставі рішення Стокгольмського арбітражу стягне з нас ще штрафи, і ми будемо змушені заплатити ще кілька мільярдів доларів. Звичайно, в таких умовах для нас ці контракти стають економічно неефективними, недоцільними з економічної точки зору, і Газпром ухвалив рішення про початок процедури розірвання контрактів в судовому порядку через Стокгольмський арбітраж", - сказав глава Газпрому.

 

"Ми вже подали апеляцію за контрактом на поставку газу на Україну, до кінця березня буде подана апеляція за контрактом на транзит і ініційована процедура розірвання контрактів в установленому порядку", - додав він.

 

Як повідомляла «УМ», 28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу щодо компенсації за недопоставлені Газпромом обсяги газу для транзиту.

 

За рішенням Стокгольмського арбітражу, Нафтогаз домігся компенсації у сумі 4,63 млрд доларів за недопоставку Газпромом погоджених обсягів газу для транзиту. За результатами двох арбітражних проваджень у Стокгольмі Газпром має сплатити 2,56 млрд доларів на користь Нафтогазу.