Порошенко погрожує «Газпрому» арештом активів за невиконання рішення Стокгольмського арбітражу

21:59, 01.03.2018
Порошенко погрожує «Газпрому» арештом активів за невиконання рішення Стокгольмського арбітражу

Засідання РНБО щодо енергобезпеки (Святослав Цеголко / Facebook)

Президент України Петро Порошенко заявив на засіданні РНБО про те, що Україна буде вимагати арешту активів російського "Газпрому", якщо компанія продовжить ігнорувати рішення Стокгольмського арбітражу та не виконувати контрактні умови.

"Якщо "Газпром" не схаменеться та не виконає рішення арбітражу відповідно до цивілізованих правил, то ми скористаємося всіма правовими інструментами відповідно до нью-йоркської конвенції про виконання арбітражних рішень", - заявив Петро Порошенко.

"Закон і міжнародне право знаходиться зараз на боці України, як і в інших конфліктах з РФ", - продовжив він.

У той же час Україна вже проінформувала Євросоюз про те, що російська державна компанія "Газпром" не викону умови контракту та судове рішення.
"Щойно направили ноту ЄС про застосування механізму раннього попередження кризових ситуацій в енергетиці відповідно до статті 340 та додатку 26 Угоди про Асоціацію. Також ініціюємо тристоронні переговори у форматі Україна –ЄС –Росія щодо забезпечення стабільності постачання газу в Україну та ЄС", - проінформувала заступниця голови МЗС Олена Зеркаль.

Вона наголосила, що "Газпром" вкотре доводить свою недоброчесність та намагається підставити Україну.

Нагадаємо, 1 березня ПАТ "Укртрансгаз" повідомив, що російський "Газпром" з початку 2018 року жодного разу не забезпечив тиск на вході до ГТС України, що відповідало хоча б мінімальним умовам транзитного контракту.

"Сьогодні Газпром знизив тиск на вході в нашу ГТС майже на 20% нижче контрактного. Такі "фінти" не пройдуть. Ініціюємо механізм раннього попередження в енергетичній сфері за Угодою про асоціацію та тристоронній механізм Україна-ЄС-РФ", - повідомив раніше у Twitter глав МЗС Павло Клімкін.

При цьому "Газпром" повернув "Нафтогазу" авансовий платіж, сплачений українською стороною в рамках виконання рішення арбітражу, і відмовився постачати газ за передоплатою. В Києві заявили, що вважають це відмовою виконувати арбітражне рішення.

Як повідомляла "УМ", 28 лютого Стокгольмський арбітраж зобов’язав "Газпром" сплатити Україні 2,56 мільярдів доларів за невиконання умов контракту по транспортуванню газу.