В Ужгороді закидають підпал офісу угорців полякам Марглевскі і Шімков’яку

22:01, 21.02.2018
В Ужгороді закидають підпал офісу угорців полякам Марглевскі і Шімков’яку

Праворадикал Томаш Рафал Шімков’як.

Спробу підпалити офіс Товариства угорської культури Закарпаття здійснили двоє громадян Польщі, члени праворадикальної організації "Фаланга" Адріан Марглевскі і Томаш Рафал Шімков’як, які спеціально для цього приїздили до Ужгорода.

.

Про це повідомив голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль у середу.

 

За його словами, особи паліїв, що намагалися підпалити офіс Товариства угорської культури Закарпаття в ніч на 4 лютого встановлені правоохоронними органами.

 

«Це Адріан Марглевскі (Adrian Marglewski) 01.04.1996 р.н., мешканець м. Краків та Томаш Рафал Шімков’як (Tomasz Rafal Szimkowiak) 24.01.1993 р.н., мешканець м. Бидгощ. Обидва громадяни Польщі, послідовники праворадикальної організації "Фаланга", члени якої брали участь у бойових діях на Донбасі на боці бойовиків так званих "ЛНР" і "ДНР", - зазначив Москаль.

 

Він також оприлюднив світлини праворадикалів із їхніх сторінок у мережі Фейсбук. 

                                       Адріан Марглевскі. 

 

«Встановлено, як іноземці приїхали на Закарпаття (через ПП "Ужгород" на словацько-українському кордоні), де поселилися (хостел по вул. Толстого в Ужгороді), якими телефонами користувалися для координації дій», - зазначає пан Москаль.

 

Іноземці здійснили дві спроби підпалу. Перша – о 1:00 ночі 4 лютого. Оскільки наслідки підпалу здалися злочинцям незначними, о 4:08. вони здійснили ще одну спробу підпалу, купивши перед тим на одній із АЗС бензин у пластиковій тарі.

 

Вранці рейсовим автобусом іноземці виїхали за межі України через ПП "Ужгород" на українсько-словацькому кордоні.

 

"У нас є прізвища паліїв, роки народження, номери паспортів та інші персональні дані. Обом іноземцям заочно буде оголошено підозру, після чого їх оголосять у міждержавний розшук. Для нас принципово, щоб злочинці були притягнуті до відповідальності й засуджені", - підкреслив голова Закарпатської облдержадміністрації.