У Вроцлаві змушували українку роздягатися до гола в поліції

10:14, 06.10.2017
У Вроцлаві змушували українку роздягатися до гола в поліції

Поліцейські Вроцлава відзначилися ксенофобією по відношенню до українців.

Генконсульство України у Кракові направило листа керівництву поліції Нижньосілезького воєводства з проханням розтлумачити ситуацію у справі можливого перевищення поліцейськими повноважень у ставленні до громадянки України у відділку поліції у Вроцлаві.

 

Про це повідомив консул генконсульства України у Кракові Сергій Царук, передає «Укрінформ».

 

“Ми відреагували на цю ситуацію: надіслали листа керівництву поліції Нижньосілезького воєводства і чекаємо на офіційну відповідь”, - повідомив консул.

 

Він додав, що дипломати очікують на оперативну відповідь.

 

За його словами, до цієї справи залучено також почесне консульство України у Вроцлаві.

 

Пан Царук зауважив, що українка не зверталася про допомогу до генерального консульства у Кракові чи почесного консульства України у Вроцлаві.

 

Як поінформували польські ЗМІ, 21-річна громадянка України на ім'я Дарина хоче судитися з польськими поліцейськими і вимагати морального відшкодування за утримання упродовж доби у відділку і приниження.

 

Як зазначається, один з поліцейських залякував дівчину, погрожував депортацією, а також висловлював ксенофобські думки щодо українців.

 

Дівчину двічі змушували роздягатися до гола для проведення обшуку, відмовили у праві подзвонити рідним і не видали на руки протокол про затримання.

 

Затримання дівчини відбулося на підставі звернення знайомого дівчини, який звинуватив її у крадіжці мобільного телефону. Як згодом з'ясувалося, молоді люди зустрічалися і цей телефон хлопець нібито подарував дівчині.