Поблизу Чорткова на Тернопільщині знайшли саркофаг віком 5 тисяч років

07:16, 11.04.2021
Поблизу Чорткова на Тернопільщині знайшли саркофаг віком 5 тисяч років

Унікальне поховання знайшли в селі Ридодуби Чортківського району Тернопільщини.

Тракторист випадково зачепив технікою стародавнє поховання із саркофагом під час весняно-польових робіт в селі Ридодуби Чортківського району Тернопільщини.

 

Оглянутий археологами кам’яний саркофаг, за попередніми даними, належить до комаровської культури і може налічувати до 5 тисяч років.

 

Як передає Україна молода, про це повідомляють місцеві ЗМІ.

 

Спочатку правоохоронців, а потім і науковців про знахідку повідомив Ридодубівський сільський голова Ярослав Огаль. За його словами, під час весняно-польових робіт за селом у полі трактор зачепив і проламав кам’яну брилу, під якою виявилися отвір.

 

"Там стояла така велика накрита плита, десь 15 сантиметрів. Вона розсипалась, і він провалився туди. Якось він виїхав, але після того, як відкинули (плиту - ред.), то там кістки були", - каже пан Огаль.

 

У отворі побачили людський череп. Коли археологи прибули на місце знахідки, то виявили у землі частину кам’яної домовини-саркофагу із місцевого «червоного» каменю.

 

 

Як розповіла журналістам директор Тернопільського обласного центру охорони та наукових досліджень пам'яток культурної спадщини, археолог Марина Ягодинська,  кам’яна кришка саркофагу була частково проломлена під час оброблення землі технікою.

 

«Попередньо – це типове поховання часів або так званої комарівської культури, могильник "білопотоцького типу", або культури кулястих амфор. Тобто, йдеться орієнтовно про IV тисячоліття до нашої ери», - поінформувала Ягодинська.

 

За її словами, вона невдовзі планує виїхати на місце знахідки, де працює група археологів. Фахівці остаточно визначать вік саркофагу та дослідять людські рештки, що там зберігаються.

 

Зауважимо, це не перша знахідка артефактів комарівської культури на Тернопільщині. Кілька років тому під керівництвом Марина Ягодинської на околиці села Кордишів у розкопаному давньому кургані, вік якого щонайменше 4 тис. років, археологи виявили 14 поховань.

 

Зокрема, під час розкопок багатошарового могильника було знайдено артефакти кількох історичних періодів - комарівської культури та княжої доби. Також біля людських решток археологи знайшли бронзові браслети, шийну гривну (прикраса – ред.), скроневі кільця, намисто із кварцу.

 

Як повідомляла «УМ», археологи виявили руїни загубленого в пісках «Золотого міста», яке існувало 2600 років тому поблизу сучасного Луксору в Єгипті.