«Кварталівська» кінокомпанія в Росії збільшила прибутки за рік

15:09, 30.04.2021
«Кварталівська» кінокомпанія в Росії  збільшила прибутки за рік

У період вйни "кварталівська" компанія примножує свій капітал у Росії

Російська компанія «Грин Филмс», співзасновником якої до весни 2019 року був Володимир Зеленськийта досі є перший помічник президента Сергій Шефір, збільшила прибутки.

 

Як інформує УМ, про це йдеться у розслідуванні програми  «Схеми».

 

За документом, прибутки російської компанії «Грин Филмс» у 2020 році зросли, порівняно з попереднім.

 

Журналісти програми «Схеми»  проаналізували дані бухгалтерського балансу, які компанія опублікувала на російському Державному інформаційному ресурсі бухгалтерської (фінансової) звітності.

 

Виявляється, що в   2020 році компанія збільшила свій дохід майже на 16 відсотків у порівнянні з 2019-м, і отримала 55,8 мільйонів рублів (майже 772 тисячі доларів).

 

З них майже 32 мільйони рублів (понад 440 тисяч доларів) компанія отримала з роялті та ліцензійних виплат.

 

Збільшення продажів у «Грин Филмс» анонсували у попередньому річному звіті, проаналізованому «Схемами».

 

При цьому, як вказали «Грин Филмс» у своїй звітності, фірма отримала на 50 відсотків більше грошей від роялті та інших ліцензійних виплат, ніж у попередньому році.

 

Компанія також продовжила розраховуватися з кредиторами, і у 2020 році зменшила свій борг ще на 18 відсотків, до майже 139 мільйонів рублів (1,9 мільйони доларів).

 

Це може свідчити про те, що у компанії не збираються згортати діяльність, а навпаки – дотримуються обіцянок перед кредиторами, щоб продовжувати роботу.

 

Водночас, ґрунтовних пояснень до бухгалтерської звітності з причинами збільшення доходів та планами на наступний рік, на відміну від 2019-го, фірма в письмовому вигляді не надала.

 

Сергій Шефір не відповів на прохання «Схем» прокоментувати причини зростання доходу російської фірми, де він є співзасновником через кіпрську компанію.

 

Восени 2020 року у звіті «Грин Филмс» за попередній рікзазначалося, що  компанія«не ухвалюваларішення про припинення або скорочення діяльності», скоротилазбитки на 32 відсотки і планує  збільшити продажі.

 

На початку 2019 року «Схеми» з’ясували, що Володимир Зеленський і його бізнес-партнери маютькомпанії у Росії попри запевнення тоді ще кандидата у президенти про закриття бізнесу в 2014 році.

 

Журналісти знайшли три російські фірми, які займаються виробництвом кінофільмів і телевізійних програм: «Вайсберг Пикчерс», «Платинумфильм» і «Грин Филмс». Засновник усіх трьох компаній – зареєстрована на Кіпрі Green Family Ltd, кінцевим бенефіціаром якої був вказаний Володимир Зеленський і його партнери по «Кварталу 95». ​

 

Володимир Зеленський спочатку заперечував цей факт, алепотім визнав і вибачився  перед журналістами.

 

Тоді ж і з’ясувалося, що компанія «Грин Филмс» не лише працює в Москві, але й успішнопройшла відбір у конкурсі на отримання державного фінансування з бюджету Росії таотримала 35 мільйонів рублів (майже 542 тисячі доларів) на фінансування фільму-трилера «Вниз».

 

У березні 2019 року повідомлялося, що Володимир Зеленський позбувся частки у російському кінобізнесі на користь Андрія Яковлєва – автора «Студії Квартал-95».

 

Він вийшов із кіпрської компанії-засновниці ООО «Грин Филмс» Green Family LTD.

 

Після цього частки у Green Family LTD розподілилися так: Андрій Яковлєв – 20 відсотків, Борис Шефір – 15 відсотків, Сергій Шефір – 15 відсотків, Appex International LTD Тімура Міндіча – 50 відсотків.

 

Андрій Яковлєв, Борис і Сергій Шефіри – давні бізнес-партнери Зеленського по «Кварталу 95».

 

Тімур Міндіч – соратник Ігоря Коломойського і бізнесмен, що має частку в наближених до олігарха медіаструктурах.

 

Як повідомляла "УМ", серіал «Папік-2», який зняла компанія президента України Володимира Зеленського «Квартал 95» увійшов у топ-5 найкращих програм російського телебачення.