Як не «вбити» зимове взуття під час зберігання — поради досвідченого швеця
«Перед морозами я придбав собі й синові биті валянки. >>
Нині Росія переслідує через політичні мотиви 130 українців
Військовослужбовець ЗСУ Олександр Шумков 24 грудня повернеться з російського полону. Його у 2017 році викрали з території України й утримували протягом понад трьох років.
Про повернення активіста, якого в Росії називають "особистим охоронцем Яроша", повідомила українська омбудсменка Людмила Денісова під час участі в конференції "Депутате, допоможи бранцям Кремля".
Уповноважена з прав людини наголосила, що нині Росія переслідує через політичні мотиви 130 українців. У них на всіх є 186 неповнолітніх дітей.
"24 грудня з російської в'язниці на Батьківщину повертається Олександр Шумков. Також отримала відповідь від уповноваженого з прав людини в Росії Тетяни Москалькової про можливість відвідати українських політв'язнів", - розповіла Людмила Денісова.
Олександр Шумков - це 31-річний український громадський діяч, працівник Збройних сил України. Нагадаємо, Олександр Шумков є колишнім охоронцем Дмитра Яроша. Його засудили в Росії до 4 років позбавлення волі за членство в "Правому секторі".
Шумков зник у вересні 2017 року. Пізніше стало відомо, що він перебуває в російському СІЗО, а перетнув кордон з РФ 23 серпня 2017 року.
Сам політв’язень стверджує, що його викрали, а російський кордон він перетнув проти своєї волі непритомним за участі співробітників ФСБ. Матері ув'язненого надійшов лист від Слідчого комітету РФ та ФСБ, в якому було сказано, що її сину оголошено підозру «за участь в екстремістських організаціях».
Політв'язень постійно скаржиться на образи з боку співробітників установи, вони ж, своєю чергою, це заперечують. У березні цього року уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова повідомила, що правоохоронці РФ погрожували йому вбивством.
«Перед морозами я придбав собі й синові биті валянки. >>
Сьогодні відбувся другий і заключний етап обміну полоненими відповідно до домовленостей у Женеві. З російської неволі визволено ще 300 військових та двох цивільних українців. >>
У центрі британської столиці, на Trafalgar Square, відбулися заходи до четвертої річниці повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Акція пам’яті та солідарності зібрала тисячі українців і британців. >>
Закон щодо соціального захисту військовослужбовців базової військової служби і членів їхніх сімей, ухвалено Верховною Радою України. >>
Мільйони українських біженців, які були змушені виїхати за кордон через повномасштабне вторгнення росії, відтепер можуть подавати заяви до міжнародного Реєстру збитків. >>
Які спільні знаменники стосовно питань демократії та міжнародного партнерства має наше суспільство в періоді за лічені дні до чотирьох років після початку повномасштабної російсько-української війни? >>