У російських окупантів на Донбасі помітили британську зброю - ЗМІ

16:07, 10.10.2020
У російських окупантів на Донбасі помітили британську зброю - ЗМІ

Підрозділ ФСБ, відповідальний за вбивство 27 лютого 2020 року 47-річного українського військового Володимира Федченка.

У «нестабільних регіонах» Північного Кавказу, а також у зонах конфліктів в Україні, Ємені та Сирії помітили снайперські гвинтівки британського виробника зброї Accuracy International.

 

Про це інформує "УМ" з посиланням на Bellingcat.

 

31 липня 2014 року Європейський союз ввів ембарго на імпорт та експорт зброї до Росії у відповідь на її агресію щодо України. З 2008 до 2014 року Велика Британія продала до Росії 109 гвинтівок. У ліцензіях на експорт 44 снайперські гвинтівки перераховані як «спортивні та мисливські», а 14 — «для особистого користування». Проте немає інформації про кінцевого власника ще 51 гвинтівки.

 

Розслідувачі Belligcat виявили відеорепортажі російських ЗМІ про те, що ФСБ використовує гвинтівку Accuracy International AX під час проведення антитерористичних навчань в анексованому Криму у 2017 році.

 

Окрім цього також у російських військових на Донбасі помітили гвинтівку Accuracy International. У травні 2020 року українська армія оприлюднила відео снайперського підрозділу бойовиків на Донбасі. Ймовірно, це підрозділ ФСБ, який відповідальний за вбивство 27 лютого 2020 року 47-річного українського військового Володимира Федченка поблизу селища Новотошківське.

 

Розслідувачам вдалось підтвердити, що це кадри з окупованої території України, а також, що це дійсно гвинтівка Accuracy International серії AX.

 

Окрім цього Bellingcat вдалось ідентифікувати одну особу з відео терористів — це бойовик 14-й батальйону територіальної оборони «Прізрак». Його знайшли за фото у соцмережі «ВКонтакте». Там він підписаний як Віталій Петров та зазначає, що живе у Москві.

 

«Хоча наші дослідження підтверджують, що британські гвинтівки використовуються російськими снайперами протягом не одного року, ми не виявили ніяких свідоцтв порушень ембарго на поставки зброї або видачі ліцензій після втручання Росії в Україну», — зазначили у Bellingcat.