Капелан Костянтин Кузнєцов відкрив благодійну їдальню в парафії ПЦУ

10:10, 20.05.2020
Капелан Костянтин Кузнєцов відкрив благодійну їдальню в парафії ПЦУ

Страви готують небайдужі парафіяни та родина настоятеля храму

Настоятель Костянтин Кузнєцов – відомий волонтер, капелан 81-ї десантної бригади Збройних сил України, в місті Костянтинівка на Донеччині у Свято-Стрітенському храмі Православної церкви України влаштував благодійну їдальню. Безкоштовні обіди нужденним роздають двічі на тиждень на церковному подвір’ї та в міському притулку для бездомних.

 

Страви готують небайдужі парафіяни та родина настоятеля храму.

 

Кожну подяку жертводавцям на свій благодійний проєкт панотець у дописах в фейсбуці супроводжує цитатами зі Святого Письма. “Благодійність, як рай, повна благословень, і милостиня перебуває повік”, – нагадує отець Костянтин рядки з Книги премудрости Ісусу, сина Сирахового, 40:17.

                                    Фото з ФБ-сторінки о. Костянтина Кузнєцова

 

“Така ідея виникла давно. Бо протягом п’яти років, як я служу в Костянтинівці, кожного дня приходять люди, що просять допомоги: хтось продуктами харчування, хтось грошима, речами. Постійно ми надавали допомогу, частіше за все це були продуктові набори. З початку карантину прохань про допомогу стало ще більше, бо люди втратили роботу”, – розповідає отець Костянтин.

 

Окремим родинам парафія ПЦУ допомагає продуктовими наборами. Але сприяти всім немає можливості, оскільки пожертви парафіян на храм в умовах карантину також зменшилися, пише Новинарня.

 

“Саме через неможливість надання якоїсь великої допомоги ми вирішили спочатку просто роздавати біля храму хліб, а потім – два рази на тиждень годувати нужденних гарячими обідами”, – каже настоятель.

                               Фото з ФБ-сторінки о. Костянтина Кузнєцова

 

“Всі, хто потребує, можуть взяти хліб безплатно”, – сповіщає напис на воротах української церкви.

 

“Люди підходять, беруть хліб, хрестяться та дякують Господу та жертводавцям. Слава Богу за все!” – коментує настоятель.

 

Готову до вживання їжу зі Стрітенського храму роздають із дотриманням санітарно-гігієнічних вимог, в одноразових контейнерах та пакетах.

                                Фото з ФБ-сторінки о. Костянтина Кузнєцова

 

Для прикладу, один із благодійних комплексних обідів у благодійній їдальні при Стрітенському храмі ПЦУ в Костянтинівці включає такі страви й продукти:

  • гаряча каша з морквою й тушонкою,
  • копчені сосиски,
  • салат зі свіжими огірками й редисом,
  • варені яйця,
  • хліб,
  • чай із лимоном й імбирем,
  • яблуко.

                                          Фото з ФБ-сторінки о. Костянтина Кузнєцова

Провізію купують із пожертв на банківську картку. Дехто також приносить до храму продукти.

 

Долучаються до доброї справи не лише парафіяни Стрітенської церкви, і не лише прибічники Української церкви. Жертводавцями були, наприклад, навіть протестанти з іншого міста на Донеччині.

 

“Першими на прохання про допомогу потребуючим відгукнулися представники протестантської церкви з міста Часів Яр в особі пана Євгена Ткачова, який сам пережив жахіття війни, полон та втратив рідну домівку в місті Слов’янськ”, – розповідає отець Костянтин.

 

Священик регулярно звітує на своїй сторінці у фейсбуці про придбані харчові продукти на благодійність, публікуючи відповідні світлини та чеки.

 

Харчі – овочі, макарони, крупи, тушонку, консерви – парафія чекає за адресою: вул. Ціолковського, 19а (парк Афганців). Або ж можна зателефонувати, і організатори під’їдуть та заберуть продукти.

 

У сані священика Кузнєцов уже 21 рік, десять із них прослужив у Московському патріархаті. До Української церкви перейшов 2009 року.