Зеленський обіцяє українцям не жорсткий січневий карантин

19:32, 07.01.2021
Зеленський обіцяє українцям не жорсткий січневий карантин

Володимир і Олена Зеленські під час святкування Різдва. (Фото з ФБ-сторінки Володимира Зеленського)

Президент Володимир Зеленський провів планову селекторну нараду за участю урядовців та керівників силових відомств напередодні впровадження в Україні загальнонаціонального посиленого карантину з 8 по 24 січня.

 

Швидше за все глава держави радився з урядовцями за допомогою селектору з  президентської резиденції «Синьогора» у селі Стара Гута Івано-Франківської області, де він планував святкувати з родиною Новий рік і Різдво.  

 

Як повідомляє Україна молода, про нараду інформує Офіс президента в четвер.

 

Зазначається, що учасники наради обговорили, "які саме кроки здійснюватиме уряд, які обмеження і в який час діятимуть у країні".

 

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль відзначив, що вже третій день поспіль спостерігається тенденція до зростання кількості хворих.

 

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов додав, що світовий досвід показує: у країнах, де не діяв жорсткий карантин під час різдвяних і новорічних канікул, відбувається зростання кількості хворих упродовж 14 днів, оскільки на свята населення активно переміщується.

 

Пан Степанов додав, що епідеміологи констатують скорочення інкубаційного періоду коронавірусу в Україні до семи-восьми днів і "молодшання" хвороби. Очільник МОЗ також нагадав про сезонне зростання кількості  хворих на грип узимку.

 

«Впроваджуючи відзавтра (8 січня – Ред.) більш жорсткий карантин, ми уникнемо великого зростання хворих як на коронавірус, так і на звичайний сезонний грип. Таким чином зменшимо й навантаження на лікарні, адже одні й ті самі заклади лікують хворих на кожну з цих недуг», – сказав міністр.

 

Прем’єр Денис Шмигаль нагадав, що працюватиме громадський транспорт, стратегічні підприємства, дитячі садочки:

 

«Люди, які працюють у стратегічній інфраструктурі, повинні мати місце, де залишати дітей. Водночас діток у садочках значно менше, ніж у інших закладах освіти. Відсоток малечі, що хворіє, становить 1,6%, тому садочки, скоріше, вирішують проблему, а не створюють її. І до цього прагне світова практика».

 

Тоді як президент переконався, що працюватиме інфраструктура, яка має критичне значення, магазини, що продають продукти харчування, засоби гігієни та побутову хімію. І хоч розважальна інфраструктура та святкові ярмарки будуть закриті, кафе та ресторани працюватимуть на винос. МАФи й кіоски, які розташовані на відстані та не створюватимуть скупчення людей, теж зможуть надавати свої послуги.

 

«Цей карантин пом’якшений і не такий жорсткий, як весняний локдаун. Він також більш лояльний у порівнянні з тими заходами, що впроваджуються в інших країнах. Однак ми збиваємо одразу хвилю зростання кількості хворих після новорічних свят і паралельно прискорюємо отримання якісної зареєстрованої вакцини, схваленої ВООЗ», – сказав Зеленський.

 

Нагадаємо, посилений карантин триватиме з 8 до24 січня.

 

Як повідомляла "УМ", прем’єр-міністр Денис Шмигаль доручив керівництву МОЗ і МВС перевірити інформацію про можливу підпільну вакцинацію від коронавірусу депутатів і топ-чиновників.