Аваков готовий звільнити з МВС винних у злочинах проти Майдану

09:51, 24.02.2019
Аваков готовий звільнити з МВС винних у злочинах проти Майдану

(Василь Артюшенко, DT.UA)

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков готовий звільнити керівників поліції, якщо суди їх визнають винними у злочинах, скоєних протии майданівців.

 

Про це він заявив в інтерв'ю Дзеркалу тижня відповідаючи на запитання щодо заяви керівника управління спецрозслідувань ГПУ Сергія Горбатюка про те, що 10 осіб, стосовно яких винесено офіційні підозри у зв'язку з причетністю до злочинів, скоєних проти майданівців, як і раніше, обіймають керівні посади в поліції.

 

"Мені невідомо, є підозри чи ні. Якщо Горбатюк, який чотири роки розслідує цю справу, має доказові підстави, він має вчинити як професіонал. Винести рішення про звільнення з посади, про оголошення підозри і його забезпечення. Підозра подається в суд, суд приймає рішення. Ми його виконуємо. Але Горбатюк просто каже: нам, мовляв, відомо, що прапорщик Петренко, нібито за заявами активістів, може бути причетний до таких-то злочинів. Хай процесуально доведе справу до кінця, і за рішенням суду ми всіх, на кого вкажуть, усунемо. Отож до Горбатюка та його слів я довіри не відчуваю", - наголосив Арсен Аваков.

 

"Горбатюк роками заявляє, що йому МВС перешкоджає в розслідуванні. Як саме? Ще у квітні 2014-го я на спільній прес-конференції з головою СБУ Наливайченком і генпрокурором Махніцьким оприлюднив усі дані, які були на той момент, включно з інформацією про участь "чорного "Беркута" у розстрілі "Небесної Сотні". У травні того самого року цю справу забрала Генеральна прокуратура, і ми більше не маємо жодного стосунку до її розслідування. А на той момент уже все було ясно. Був список "чорного "Беркута", всі вони були заарештовані. Після чого прокуратура половину їх відпустила", повідомив очільник МВС.

 

На запитання журналіста про те, що беркутівців відпустили за сприяння працівників поліції, Арсен Аваков відповів: "Стверджувати можна все що завгодно, мають бути докази. Ми їх усіх затримали. Їх привезли, тримали в київському управлінні міліції, потім зібралися "беркутята", чоловік 30, постояли, помітингували. Ми пропонували "закрити" всіх. Прокуратура заарештувала трьох, решту відпустила".

 

Як повідомляла УМ, 36 осіб, яким повідомили про підозру в скоєнні злочинів на Майдані в 2014 році, продовжують працювати у правоохоронних органах, при цьому 10 з них - на керівних посадах.

 
Про це 19 лютого під час круглого столу в Києві заявив голова управління спецрозслідувань Генеральної прокуратури України Сергій Горбатюк, передає "Інтерфакс-Україна".
 
 
"На сьогодні з тих, кому повідомлено про підозру, 36 продовжують працювати в правоохоронних органах, із них десятеро - на керівних посадах", - сказав він.
 
 
Наразі з 10 підозрюваних, що залишаються працювати на керівних посадах в МВС, відомі троє.
 
 
                                          Зліва направо: Володимир Гриняк, Ігор Бабич, Анатолій Серединський (Укрфото)
    
 
Так, зокрема генерал-майор Нацгвардії Володимир Гриняк під час Майдану був полковником і керував процесом боротьби з протестувальниками на посаді заступника голови Департаменту громадської безпеки МВС України.
 
 
У свою чергу начальник департаменту превентивної діяльності Нацполіції Ігор Бабич є підозрюваним у пособництві діям, спрямованим на розгін учасників Євромайдану з 24 січня по 18 лютого 2014 року.
 
 
Третій відомий підозрюваний - заступник керівника Департаменту превентивної діяльності Національної поліції Анатолій Серединський. За версією обвинувачення, він брав участь і координував дії спецпідрозділу "Беркут" під час штурму Євромайдану 18-19 лютого 2014 року.
 
 
Раніше начальник Департаменту спецрозслідування ГПУ Сергій Горбатюк повідомив, що слідчими Департаменту повідомлено про підозру трьом колишнім високопосадовцям МВС України, двоє з яких зараз обіймають керівні посади в Національній поліції України. За його словами, саме Гриняк, Серединський і Бабич координували дії правоохоронців під час штурму Майдану 18-19 лютого. Крім того, саме Гриняк був призначений командиром зведеного загону МВС під час Євромайдану.
 
 
Зауважимо, за даними Генпрокуратури, в січні-лютому 2014 року в Києві загинули 78 учасників Майдану, понад 200 отримали вогнепальні поранення, і близько 1 тисячі протестувальників дістали інші травми різного ступеня тяжкості.
 
 
Як повідомляла "УМ", напередодні Сергій Горбатюк звинуватив владу в недостатній підтримці слідства у справах Майдану.
 
 
У листопаді 2018 року Сергій Горбатюк повідомив, що більша частина з 4 тисяч 700 злочинів проти Майдану уже розслідувані, винними визнано 52 особи, винесено 9 вироків. Однак убивства активістів Євромайдану Сергія Нігояна, Михайла Жизнєвського і Романа Сеника досі не розкриті.
 
 
8 грудня 2018 року генеральний прокурор України Юрій Луценко відзвітував про завершення експертизи щодо наказів розстрілювати Майдан, проте пізніше керівник управління спецрозслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк спростував цю заяву.
 
 
Раніше учасники Євромайдану вимагали вибачень від генпрокурора Юрія Луценка, який відніс до Небесної сотні застрелених на Майдані правоохоронців. "Серед Небесної сотні є й 18 загиблих міліціонерів. І ті, й ті - жертви", - сказав він на засіданні комітету Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності. Пізніше Юрій Луценко вибачився перед тими, кого образили його слова. "Хочу сказати, що, напевно, я одне слово неправильно висловив. Йдеться про те, що крім загиблих з Небесної сотні, я прямо скажу - наших, майданівців, загинули також близько 20 міліціонерів", - сказав він.

 

  •