Серіал «Слов’яни»: українська прем’єра запланована 3 травня, відео

20:09, 02.05.2021
Серіал «Слов’яни»: українська прем’єра запланована 3 травня, відео

Серіал «Слов’яни» ґрунтується на реконструкції історичного періоду, в якому імена та образи головних героїв – невигадані.

Україномовна версія історичної драми з елементами фентезі «Слов’яни» відбудеться  в Україні у понеділок, 3 травня.

 

Зокрема, 12-серійний проєкт, над виробництвом якого працювала українсько-словацька команда кінематографістів, презентують на телеканалі «1+1» о 22:30.

 

 Як інформує Україна молода, про це повідомляє телеканал «1+1».

 

«Слов’яни» – історичний серіал із елементами фентезі про життя слов’ян на межі VI-VII століть.

 

В історико-пригодницькому серіалі, що має розкрити таємницю виникнення першої слов’янської держави Само, для героїв підбирали безліч типів автентичної зброї, адже там перетин культурних нашарувань.

 

12-серійний серіал ґрунтується на реконструкції історичного періоду, в якому імена та образи головних героїв – невигадані. Головний герой стрічки – перший відомий за іменем слов’янський князь Влад.

 

 

У фільмі можна буде побачити справжні давньослов’янські обряди, реконструйовані вченими-фольклористами, та почути фрагменти замовлянь, записаних від найстарішої жительки України, знахарки з Чернігівщини Христини Нагорної (1900—2017 рр.).

 

У бойових сценах серіалу задіяні каскадери світового рівня, які працювали над постановками в «Грі престолів», фільмах Рідлі Скотта і Стівена Спілберга.

 

Дія серіалу розгортається одночасно у двох слов’янських поселеннях — городищі землеробів Фурнау та схованому високо в Карпатах селищі мисливців і пастухів Великий Стіл.

 

 

За сюжетом, юна травниця Драга шукає спосіб врятувати свого брата, який перетворився на оленя. Одного разу олень приводить її до непритомного пораненого незнайомця, який не пам’ятає, хто він. Завдяки своїм чарівним здібностям Драга рятує чужинця, дає йому ім’я та пускає у своє життя. Разом вони намагаються з’ясувати, хто він такий, але чим більше дізнаються, тим більша загроза нависає над всіма жителями слов’янського городища Великий стіл.

 

При цьому, Драга накликає на себе гнів місцевого жерця. У той час, коли місцеві лідери зайняті розподілом влади, на селище насувається зовнішній ворог ‒ грізні кочівники.
 
 
 

У серіалі знімалися: Юрай Лой, Поліна Носихіна, Томаш Машталір, Яна Квантікова, Душан Цінкота, Макар Тихомиров, Ріхард Аутнер, Олег Мосійчук, Олександр Мавріц, Анди Гриц, Зузана Фіалова, Олександр Рудинський, Анна Адамович, Ольга Ясінська, Тетяна Міхіна, Олексій Тритенко, Євгенія Шимшир’ян, Ашот Арушанов, ведучий «Сніданку з 1+1» Руслан Сенічкін та інші.

 

Зйомки серіалу проходили поблизу села Дениші Житомирської області з травня по листопад 2019 року. Зйомки також частково велися в Києві, та на локаціях у Чехії та Словаччині.

 

В Україні серіал транслюватиметься українською мовою, в Словаччині – словацькою. У кадрі українські актори говорять українською, словацькі колеги відповідають їм словацькою.

 

 

Як раніше повідомляла «УМ», прем’єра історичного серіалу «Слов’яни», спільного виробництва України та Словаччини, відбулася спочатку на словацькому телеканалі TV JOJ. Продукт подивилися 14% населення Словаччини.

 

Виробництвом стрічки займалися українські компанії «Медійна Група Європейського Партнерства» та «Сінемадей», словацька компанія «Wandal Production» за участі словацького телеканалу «TV JOJ», українського телеканалу «1+1» та за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України.