Серія «Державні зібрання України»: у Києві презентували найкращі зразки живопису та графіки
445 живописної краси українських художників + 534 графічні роботи у відмінній якості (друкували у Польщі), з вивіреною науковцями інформацією. >>
Біля домовини рідна сестра Данута Віктюк, внучка Наталя Федоришин та внучаті племінники Катерина і Борис Віктюки.
У понеділок, 23 листопада, у Львові прощаються з режисером Романом Віктюком. Поховають народного артиста України на Личаківському кладовищі у родинному гробівці поруч з батьками.
Домовину з тілом Романа Віктюка уже виставили для прощання на сцені Театру юного глядача. Саме тут він розпочав свою акторську діяльність після навчання у Москві. З режисером прощаються його родичі, друзі та близькі.
"Це свята людина. Він нас завжди називав дітьми – племінників і племінниць. Усі ми завжди були діти, а він для нас – братиком. Ми безмежно його любили і будемо любити. Дуже складно і дуже неочікувана смерть. Для всієї родини це дуже велика втрата", – розповів племінник Романа Віктюка Борис Віктюк.
О 12 годині розпочалася громадська панахида. Біля домовини Романа Віктюка виступатимуть його колеги.
О 13:30 домовину виноситимуть з театру та йтимуть до церкви Святого Андрія, де відбудеться відспівування та молитовний чин.
О 14:30 учасники церемонії похорону слідуватимуть за катафалком пішки та проведуть режисера в останню путь на Личаківське кладовище. Поховають митця на полі №70 Личаківського кладовища.
Під час руху процесії можливі ситуативні перекриття руху. Як уточнили у пресслужбі патрульної поліції Львівської області, по маршруту буде забезпечено супровід та можливі ситуативні перекриття:
"О 9.00 виїзд з площі Галицької 7 до Першого українського театру для дітей та юнацтва (Гнатюка 11). Далі, о 13.30 піша хода пройде від Першого українського театру для дітей та юнацтва (Гнатюка 11) до храму святого апостола Андрія (Соборна 3а). О 13.30 колона пройде від храму святого апостола Андрія (Соборна 3а) і рушить до Личаківського цвинтаря (Мечникова 33)", – повідомили в поліції.
Як повідомляла УМ, український режисер Роман Віктюк помер у віці 84 років у Москві в одній із лікарень. У жовтні чоловіка госпіталізували з коронавірусом. Після тимчасового покращення стану здоров'я йому знову стало гірше. Його перевели у реанімацію, де він і помер 17 листопада.
Спочатку ЗМІ називали причиною смерті режисера анемію мозку, але 18 листопада офіційно стало відомо, що Віктюр помер через тромбоемболію – закупорку судин, яка часто супроводжується ішемічним інфарктом.
445 живописної краси українських художників + 534 графічні роботи у відмінній якості (друкували у Польщі), з вивіреною науковцями інформацією. >>
«Україна молода» склала топ-12 достойників та проєктів, які найпомітніше допомагають утверджувати суб’єктність нашої держави, й присутність Незалежної України на мапі світу. >>
«Душевні муки звичайних людей часто губляться серед історій про війну. >>
У столичному Національному музеї декоративного мистецтва проходить виставка «70: вчора, сьогодні, завтра», присвячена 125-річчю заснування музейної колекції та 70-річчю з дня утворення музею, як окремої інституції. >>
Нещодавно в художній галереї Грьонінгена — найбільшого міста на півночі Нідерландів — відбулася виставка картин непрофесійних художників з різних країн, на якій було представлено кілька робіт 46-річного киянина Романа Чалюка. >>
Актуалізація імен та творів і сучасне їх переосмислення — це два основні завдання Театру Корифеїв у Кропивницькому, де потужно заявив про себе український професійний театр 142 роки тому, в часи заборон та обмежень у російській імперії. >>