У понеділок, 23 листопада, у Львові прощаються з режисером Романом Віктюком. Поховають народного артиста України на Личаківському кладовищі у родинному гробівці поруч з батьками.
Домовину з тілом Романа Віктюка уже виставили для прощання на сцені Театру юного глядача. Саме тут він розпочав свою акторську діяльність після навчання у Москві. З режисером прощаються його родичі, друзі та близькі.
"Це свята людина. Він нас завжди називав дітьми – племінників і племінниць. Усі ми завжди були діти, а він для нас – братиком. Ми безмежно його любили і будемо любити. Дуже складно і дуже неочікувана смерть. Для всієї родини це дуже велика втрата", – розповів племінник Романа Віктюка Борис Віктюк.
О 12 годині розпочалася громадська панахида. Біля домовини Романа Віктюка виступатимуть його колеги.
О 13:30 домовину виноситимуть з театру та йтимуть до церкви Святого Андрія, де відбудеться відспівування та молитовний чин.
О 14:30 учасники церемонії похорону слідуватимуть за катафалком пішки та проведуть режисера в останню путь на Личаківське кладовище. Поховають митця на полі №70 Личаківського кладовища.
Під час руху процесії можливі ситуативні перекриття руху. Як уточнили у пресслужбі патрульної поліції Львівської області, по маршруту буде забезпечено супровід та можливі ситуативні перекриття:
"О 9.00 виїзд з площі Галицької 7 до Першого українського театру для дітей та юнацтва (Гнатюка 11). Далі, о 13.30 піша хода пройде від Першого українського театру для дітей та юнацтва (Гнатюка 11) до храму святого апостола Андрія (Соборна 3а). О 13.30 колона пройде від храму святого апостола Андрія (Соборна 3а) і рушить до Личаківського цвинтаря (Мечникова 33)", – повідомили в поліції.
Як повідомляла УМ, український режисер Роман Віктюк помер у віці 84 років у Москві в одній із лікарень. У жовтні чоловіка госпіталізували з коронавірусом. Після тимчасового покращення стану здоров'я йому знову стало гірше. Його перевели у реанімацію, де він і помер 17 листопада.
Спочатку ЗМІ називали причиною смерті режисера анемію мозку, але 18 листопада офіційно стало відомо, що Віктюр помер через тромбоемболію – закупорку судин, яка часто супроводжується ішемічним інфарктом.
«Поки у вас антракт, я перезаряджу рушницю», — такими словами закінчується перша дія вистави «Шевченко 2.0», яку в Києві нещодавно представив легендарний Харківський театр імені Шевченка «Березіль». >>
У міланській галереї Centro Brera в Італії, в понеділок 18 листопада, відкрили виставку українських мисткинь "Вицвілі кольори" (Colori Spenti). Експозиція представляє роботи художниць, що постраждали від російського вторгнення. >>
До переліку "Найкращі туристичні села" Всесвітньої туристичної організації ООН (The Best Tourism Villages) – потрапили селища Урич і Ворохта, що розташовані у Львівській та Івано-Франківській областях. >>
Український художник та педагог доби Розстріляного відродження, учень Опанаса Сластіона та Михайла Бойчука, професор живопису Київського художнього інституту Іван Падалка народився 15 листопада далекого 1894 року. >>