Кассандра, Леся та Яжина. Відомий польський режисер ставитиме виставу в київському театрі
Вдруге з осені минулого року до Києва приїздив відомий польський режисер Ґжеґож Яжина. >>
Біля домовини рідна сестра Данута Віктюк, внучка Наталя Федоришин та внучаті племінники Катерина і Борис Віктюки.
У понеділок, 23 листопада, у Львові прощаються з режисером Романом Віктюком. Поховають народного артиста України на Личаківському кладовищі у родинному гробівці поруч з батьками.
Домовину з тілом Романа Віктюка уже виставили для прощання на сцені Театру юного глядача. Саме тут він розпочав свою акторську діяльність після навчання у Москві. З режисером прощаються його родичі, друзі та близькі.
"Це свята людина. Він нас завжди називав дітьми – племінників і племінниць. Усі ми завжди були діти, а він для нас – братиком. Ми безмежно його любили і будемо любити. Дуже складно і дуже неочікувана смерть. Для всієї родини це дуже велика втрата", – розповів племінник Романа Віктюка Борис Віктюк.
О 12 годині розпочалася громадська панахида. Біля домовини Романа Віктюка виступатимуть його колеги.
О 13:30 домовину виноситимуть з театру та йтимуть до церкви Святого Андрія, де відбудеться відспівування та молитовний чин.
О 14:30 учасники церемонії похорону слідуватимуть за катафалком пішки та проведуть режисера в останню путь на Личаківське кладовище. Поховають митця на полі №70 Личаківського кладовища.
Під час руху процесії можливі ситуативні перекриття руху. Як уточнили у пресслужбі патрульної поліції Львівської області, по маршруту буде забезпечено супровід та можливі ситуативні перекриття:
"О 9.00 виїзд з площі Галицької 7 до Першого українського театру для дітей та юнацтва (Гнатюка 11). Далі, о 13.30 піша хода пройде від Першого українського театру для дітей та юнацтва (Гнатюка 11) до храму святого апостола Андрія (Соборна 3а). О 13.30 колона пройде від храму святого апостола Андрія (Соборна 3а) і рушить до Личаківського цвинтаря (Мечникова 33)", – повідомили в поліції.
Як повідомляла УМ, український режисер Роман Віктюк помер у віці 84 років у Москві в одній із лікарень. У жовтні чоловіка госпіталізували з коронавірусом. Після тимчасового покращення стану здоров'я йому знову стало гірше. Його перевели у реанімацію, де він і помер 17 листопада.
Спочатку ЗМІ називали причиною смерті режисера анемію мозку, але 18 листопада офіційно стало відомо, що Віктюр помер через тромбоемболію – закупорку судин, яка часто супроводжується ішемічним інфарктом.
Вдруге з осені минулого року до Києва приїздив відомий польський режисер Ґжеґож Яжина. >>
«Андріївський узвіз. Ліхтар. П’єро» — так вирішили назвати в Київському академічному театрі «Колесо» виставу, створену спільно з Херсонським театром імені Миколи Куліша. >>
Торік «Фоліо» перевидало — здається, вшосте — роман Франца Кафки «Замок» (у тому самому перекладі Наталки Сняданко від 2006-го). >>
Ніколи для росії, яка намагається колонізувати Україну понад 300 років, а тепер веде повномасштабну війну, культура не була поза політикою — ні за царів, ні за тоталітарного правління у так званому радянському союзі, насильно скріпленому кров’ю незалежності інших народів. >>
У Києві 7 травня зіграють унікальний концерт: у Національній філармонії відбудеться українська прем’єра твору «Листи до друзів» одного з найвидатніших композиторів сучасності з Грузії Гії Канчелі. >>
Український письменник-шістдесятник Валерій Шевчук пішов з життя сьогодні, 6 травня, у віці 85 років. >>