Дуда і Зеленський домовились протидіяти будівництву газогону Росії
Дуда погодився із Зеленським у тому, що потрібно докласти всіх зусиль, аби не допустити будівництва газопроводу «Північний потік — 2». >>
1 кг пшеничної крупи можна купити за 20 гривень
Вартість приготування куті на сім'ю за традиційним рецептом вагою 1,5 кг підвищилася на 15% до 96 гривень у 2021 році в порівнянні з 2020 роком.
Як інформує УМ, про це йдеться в повідомленні Громадського союзу "Економічний дискусійний клуб" , передають Українські Новини.
"За нашими розрахунками і київськими цінами, господаркам приготування куті на сім'ю (1,5 кг) на Святвечір-2021 буде коштувати 96 гривень, або близько 16 гривень на порцію 250 грамів... Якщо порівнювати з січнем 2020 року, то вартість куті зросла майже на 15% коштом подорожчання практично усіх інгредієнтів страви ", - сказано в ньому.
Так, станом на січень 2021 року 1 кг пшеничної крупи можна купити за 20 гривень, меду - за 150 гривень, родзинок - за 80 гривень, маку - за 130 гривень, волоських горіхів - за 250 гривень.
Водночас на узвар (без додавання цукру) орієнтовно необхідно витратити 28 гривень за 2 л, що на 10% дорожче, ніж роком раніше, внаслідок подорожчання сухофруктів (груші і яблук).
На цей час 1 кг сухофруктів коштує 55 гривень.
Як свідчать статистичні дані, темпи зростання споживчих цін на більшість соціально значущих продовольчих товарів у 2020 році були повільніше, ніж у 2019 році.
Однак, згідно з повідомленням, подорожчання торкнулося більшості харчів, які складають основу споживчого кошика українців (виняток склали традиційні овочі і картопля).
Економічний дискусійний клуб зазначив, що станом на грудень 2020 року у порівнянні з груднем 2019 року ціни на цукор підвищилися на 37,8%, на масло соняшнику - на 16,5%, на яйця - на 12,5%, на сметану - на 2,3%, на молоко - на 0,3%.
При цьому вартість свинини знизилася на 1,5%, моркви - на 3,9%, курячих тушок - на 7,1%, капусти - на 16,3%, буряків - на 20,2%, картоплі - на 31,7%, цибулі - на 43,9%.
Ексміністри економіки та фінансів України, їх заступники, економісти, вчені, топ-управлінці об'єдналися в Громадський союз "Економічний дискусійний клуб", як в дієву і незалежну експертну платформу для вирішення нагальних економічних і фінансових проблем України.
Ініціаторами створення та засновниками Союзу виступили провідні галузеві організації, такі як Українська Зернова Асоціація, Асоціація хіміків України, Асоціація "Укроліяпром", Федерація металургів України, Асоціація "Роздрібна торгівля".
Нагадаємо, в Україні очікується подорожчання свинини у 2021 році, зокрема через зростання собівартості вирощування свиней щодо закупівельних цін.
Як повідомляла УМ, перший день нового року подарував українцям не лише сподівання на кращі часи та ймовірність економічного зростання — у порівнянні з «найгіршим у їхньому житті» високосним 2020 роком.
Дуда погодився із Зеленським у тому, що потрібно докласти всіх зусиль, аби не допустити будівництва газопроводу «Північний потік — 2». >>
Колишні керівники правління «Приватбанку» - ексголова Олександр Дубілет і його ексзаступник Володимир Яценко, а також колишня начальниця департаменту фінансового менеджменту Олена Бичихіна отримали підозри у розтраті чужого майна на суму 136 млн грн. >>
Заробітні плати і премії у головному енергетичному відомстві держави — НАК «Нафтогаз України» — вже давно стали однією з тем для обговорення у суспільстві. >>
Концерн «Укроборонпром», про реорганізацію якого давно і наполегливо говорили експерти та борці з корупцією, став на шлях трансформації. >>
Магазини російської мережі «Спортмастер» продовжують спокійно працювати у звичному режимі в Україні. Спортивні товари продають покупцям попри те, що проти цієї мережі з юридичною реєстарцією в Сінгапурі, були введені санкції РНБО, затверджені указом президента напередодні. >>
Молдовська компанія СП «Zernoff», яка перемогла на аукціоні з продажу об'єкта малої приватизації Марилівського МПД ДП "Укрспирт", звернулася до суду з позовом до Фонду держмайна України. >>