Дуда і Зеленський домовились протидіяти будівництву газогону Росії
Дуда погодився із Зеленським у тому, що потрібно докласти всіх зусиль, аби не допустити будівництва газопроводу «Північний потік — 2». >>
Усі структурні маяки для першого перегляду програми МВФ виконано
У Міністерстві фінансів України припустили, що із Міжнародним валютним фондом вдасться домовитись про транш ще у 2020 році. Проте країна може отримати кошти лише у 2021 році.
Відповідні гроші вже передбачені в бюджеті, розповів міністр фінансів Сергій Марченко в інтерв'ю ВВС News Україна.
Міністр зазначив, що усі структурні маяки для першого перегляду програми МВФ виконали. Водночас наразі вже є інші – щодо яких процес виконання ще триває, сказав Марченко.
"Я не можу сказати категорично, що коштів не буде. Але не хочу давати оптимістичні обіцянки щодо цього", - зауважив очільник Мінфіну.
Також він додав, що наразі питання стосується не лише траншу, а й відповідної взаємодії. Якщо вдасться переломити негативний наратив останніх місяців – це вже буде великою перемогою, вважає Сергій Марченко. За його словами, досягнення відкриють шлях до отримання макрофінансової допомоги та до відновлення перемовин зі Світовим банком.
Нагадаємо, 10 червня у МВФ погодили кредитну програму для України на 5 мільярдів доларів за 1,5 року. Відповідні кошти планували надіслати у 4 траншах, майже одразу надали перший на суму 2,1 мільярда. Ще 2 мали надійти до кінця 2020 року, а останній – у 2021 році, проте наразі процес перебуває на так званій паузі.
27 жовтня Конституційний Суд скасував частину положень щодо антикорупційного законодавства України. У МВФ на це відреагували пересторогою, вже 9 листопада керівник НБУ їздив до Фонду на переговори.
Для того, щоб отримати гроші від МВФ, потрібно виконувати певні вимоги, зокрема продовжити низку реформ. Київ виконав уже 4 з 10 структурних маяків Меморандуму з Міжнародним валютним фондом.
Водночас, президент України Зеленський заявив, що усі "структурні маяки, передбачені для перегляду програми МВФ, виконані" нашою державою.
Та попри це процес кредитування України фактично на паузі: щоб ми отримали гроші від МВФ, маємо виконувати певні вимоги Інвестори переживають: у МВФ назвали проблеми, з якими має боротися Україна – продовжити пенсійну, медичну, освітню, антикорупційну реформи тощо.
Дуда погодився із Зеленським у тому, що потрібно докласти всіх зусиль, аби не допустити будівництва газопроводу «Північний потік — 2». >>
Вартість пасажирських квитків на залізниці зросте на 18% в Україні вже у березні. >>
Колишні керівники правління «Приватбанку» - ексголова Олександр Дубілет і його ексзаступник Володимир Яценко, а також колишня начальниця департаменту фінансового менеджменту Олена Бичихіна отримали підозри у розтраті чужого майна на суму 136 млн грн. >>
Заробітні плати і премії у головному енергетичному відомстві держави — НАК «Нафтогаз України» — вже давно стали однією з тем для обговорення у суспільстві. >>
Концерн «Укроборонпром», про реорганізацію якого давно і наполегливо говорили експерти та борці з корупцією, став на шлях трансформації. >>
Магазини російської мережі «Спортмастер» продовжують спокійно працювати у звичному режимі в Україні. Спортивні товари продають покупцям попри те, що проти цієї мережі з юридичною реєстарцією в Сінгапурі, були введені санкції РНБО, затверджені указом президента напередодні. >>