США і ЄС готують нові санкції проти Москви за напад в Азові

10:41, 01.02.2019
США і ЄС готують нові санкції проти Москви за напад в Азові

Спецпредставник США з питань України Курт Волкер заявив, що на Заході обговорюють можливість нових санкцій проти Росії через агресію в Азові.
 
Про це він сказав під час прес-брифінгу телефоном із Брюсселя, передає "Голос Америки".
 
"І Сполучені Штати, і Європа розмірковують, які додаткові заходи ми маємо застосувати, якщо Росія не відпустить полонених моряків і далі домагатиметься контролю над Керченською протокою", - підкреслив він.
 
Волкер пообіцяв, що Росія не залишиться непокараною за агресію в Чорному морі.
 
Як зазначив дипломат, поки що жодних рішень немає, але ці рішення США і ЄС можуть ухвалити вже в лютому, напередодні річниці анексії Росією Криму.
 
Відповідаючи на запитання щодо того, чи можуть нові санкції торкнутися портів Росії в Азовському морі, спецпредставник США заявив, що такі кроки теж розглядаються.
 
"Росія не повністю заблокувала доступ українських суден до українських портів. Скидається на те, що вони вдалися до політики навмисного уповільнення. А це означає здорожчання морських перевезень, збитки для економіки регіону. Наша мета - це не санкції заради санкцій. Мета - відновити вільний прохід Керченською протокою в усі порти", - наголосив Волкер.