Через 80 років майже вся поверхня світового океану буде непридатною для життя

16:24, 28.08.2021
Через 80 років майже вся поверхня світового океану буде непридатною для життя

Прогнози вчених зовсім не втішають.

Команда вчених із американського Північно-Західного університету в ході дослідження виявила, що глобальні кліматичні зміни до 2100 року безповоротно змінять до 95% поверхні світового океану, зробивши їх непридатними для життя.

 

Як інформує УМ, про це йдеться у науковій статті на порталі Nature.com.

 

Клімат поверхні океану має характерну температуру, кислотність і концентрацію арагоніту, мінералу, який багато морських тварин використовують для формування кісток і раковин. До цих умов звикла переважна більшість морських мешканців.

 

Проте через зростання рівня СО2 в атмосфері клімат на океанічній поверхні може змінюватися.

 

Автори дослідження використовували моделі глобального клімату океану, за якими вони спрогнозували два сценарії розвитку подій.

 

Перший полягає в тому, що пік викидів парникових газів відбудеться до 2050 року і далі знижуватиметься до кінця століття.

 

А другий передбачає, що викиди зростатимуть упродовж наступних 80 років.

 

Перший сценарій показав, що на 36-95% поверхні всіх океанів повністю зміняться умови проживання. При екстремальному сценарію відразу 95% поверхні океанів будуть непридатні для життя морських видів. Морське життя, яке існує ближче до поверхні, адаптується до зміни клімату, переміщаючись нижче, але дослідження припускає, що в майбутньому такі можливості можуть бути обмежені через майже рівномірне потепління і окислення води.

 

В кінцевому рахунку, відзначають дослідники, зупинити це можна тільки якщо викиди, які нагрівають океан, припиняться.