У цих книгах — голос українського народу: Захід має знати правду про повномасштабну агресію росіян
«Душевні муки звичайних людей часто губляться серед історій про війну. >>
Твір Петра Архипа "Космогонія" складається з понад 500 частин та 9 фрагментів. (Фото: Фейсбук Комітет гуманітарної та інформаційної політики)
Найбільшу картину в Україні створив український художник Петро Антип – вона розміщена в Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків у Луцьку.
Артоб’єкт "Космогонія" встановив національний рекорд в категорії "Мистецтво" і отримав звання найбільшого твору малярства в України.
Як інформує УМ, про це повідомили в комітеті гуманітарної та інформаційної політики Верховної Ради у Фейсбуці.
Твір Петра Антипенка складається з понад 500 частин та 9 фрагментів – його загальна площа становить 2000 квадратних метрів.
"Космогонія" переносить глядачів у світ глибоких роздумів про природу буття, народження зірок та галактик, а також місце людини у нескінченному космосі. Роботи, представлені на виставці, наповнені філософськими символами та відображають сучасний погляд на взаємодію людства з навколишнім світом.
Це не просто мистецький твір, а символ потужності культури, духу та сили, які нині, як ніколи, відіграють важливу роль у світовому просторі", – написала голова комітету, нардепка Ірина Констанкевич.
У комітеті гуманітарної та інформаційної політики розповіли, що Петро Антип родом з Донецької області. Після початку повномасштабного вторгнення він разом із колегами заснував фонд збереження культурної спадщини SaveCultureUA.
За волонтерську діяльність митця нагородили Орденом святого рівноапостольного князя Володимира – відзнакою Православної церкви України.
Нагадаємо, що в листопаді 2023 року картину українського художника Івана Марчука продали на аукціону сучасного мистецтва в Лондоні (Велика Британія) за 76,2 тисяч євро.
Як повідомляла УМ, картину Івана Марчука продано на аукціоні за рекордні $250 тисяч.
«Душевні муки звичайних людей часто губляться серед історій про війну. >>
На Різдво, 25 грудня, на 81 році життя в Чернівцях померла лікарка Марія Марчук, якій легендарний співак Володимир Івасюк присвятив свій хіт "Червона рута". >>
Олександр Лідаговський, відомий киянам своїми скульптурами в парку Шевченка, на Пейзажній алеї, а також у Печерському районі, продовжує творити й під час війни. >>
Підтримати талантами воїнів, які нині потребують невідкладної медичної допомоги, — таку мету поставили собі учасники мультикультурного фестивалю «Етнічний віночок», який відбувся нещодавно на сцені головного корпусу Київського національного університету імені Тараса Шевченка. >>
У Київській публічній бібліотеці імені Самеда Вургуна відкрили виокремлену книгозбірню українського поета та перекладача тюркських літератур Миколи Мірошниченка (1947—2009). >>
Львів — це місто не лише найароматнішої кави, а й романтичної музичної історії, пов’язаної з Францом Ксавером Моцартом — сином знаменитого австрійського композитора і музиканта-віртуоза Вольфганга Амадея. >>