Шліфування прогнозу

Керівники держави вчора розбиралися з прогнозом зростання економіки у 2006 році. Як відомо, Мінекономіки відкликало свій попередній прогноз через стрімке погіршення економічних показників, насамперед у промисловості. Вважається, що спад спричинило зростання ціни на газ. Отож керівництво держави визначалося, що робити, аби подолати негативну тенденцію. У засіданні взяли участь Президент Віктор Ющенко, Прем'єр-міністр Юрій Єхануров, Голова Верховної Ради Володимир Литвин, глави обласних державних адміністрацій, деякі депутати ВР.

«Фільтруйте базар!»

Чутки навколо столичного бюджету завжди були болючою темою для депутатів Київради. Тим паче що закиди на їхню адресу нерідко звучать із вуст «старших братів» за рангом, які посідають парламентські крісла. Крім того, виявилося, що низка народних депутатів України після припинення каденції нинішнього складу Верховної Ради бачить себе у кріслі столичного голови. Неперевірені факти навколо міського кошторису поширилися, зокрема, після того, як на останній сесії Київради до нього внесли зміни.

Обмежте себе в калоріях

Зростає ціна на природний газ — отже, збільшуються наші зобов'язання щодо економії. Президент Віктор Ющенко закликав кожне міністерство і відомство розробити відповідну програму. З-поміж тих, кого це стосується в першу чергу, — відомство, яке відповідає за тепло в наших iз вами помешканнях.

За «чистий» газ!

Учора уряд розглянув питання створення спільного з росіянами підприємства «Газтранзит» (а за версією міністра палива та енергетики Івана Плачкова — «Газенерго»). Це СП постачатиме споживачам в Україні «блакитне паливо» з Росії. Відкриваючи засідання Кабінету Міністрів, Прем'єр-міністр Юрій Єхануров нагадав, що створення підприємства на базі НАК «Нафтогаз України» і компанії «Росукренерго» передбачено угодою між Росією і Україною.

Обман без покарання

Фонд державного майна України не відступить від своєї позиції з розірвання договору купівлі-продажу Чорноморського суднобудівного заводу і буде жорстко відстоювати цю позицію в суді. Про це заявила у Києві керівник приватизаційного відомства Валентина Семенюк на зустрічі з міським головою Миколаєва Володимиром Чайкою та членами Комітету порятунку Чорноморського суднобудівного заводу.

«До третього знака після коми»

«До третього знака після коми»

Незважаючи на «сюрприз», який пiднесла Верховна Рада українській делегації під час перебування в Астані (10 січня Верховна Рада відправила уряд у відставку. — Авт.), міністр палива та енергетики Іван Плачков повернувся до Києва в доброму настрої. «Ми маємо керовану стратегічну галузь», — заявив він на прес-конференцiї по прибутті з Казахстану.

Нам своє робить. І приватизувать

Позавчорашнє голосування у Верховній Раді показало, що гарантом стабільності в державі є Президент, а інструментом забезпечення стабільності — уряд. Такою заявою розпочав учора засідання Кабміну Юрій Єхануров. «За цих умов ми працюватимемо з подвоєною відповідальністю. Ми маємо чітке і непросте завдання — забезпечити керованість країною. І запевняю всіх — і союзників, і опонентів, — що це завдання буде виконано», — наголосив Прем'єр.

Український протиГАЗ

Український протиГАЗ

«Газпром» готує телешоу «перекриття крана Україні», тоді як у Києвi пропонують провести черговий раунд переговорів про постачання «блакитного палива» для внутрішніх потреб нашої країни. Учора міністр палива та енергетики Іван Плачков станом на 15 годину так i не отримав пiдтвердження про згоду Москви на чергову зустрiч зі своїми російськими колегами. Планувалося, що вiн подасть оформлені фахівцями НАК «Нафтогаз України» рішення з наради щодо газової проблематики. Під час цієї наради, яка пройшла позавчора під головуванням Президента Віктора Ющенка, було вироблено, за словами секретаря РНБО Анатолія Кінаха, рішення, які спираються на «конкретні, прозорі й обгрунтовані пропозиції». Зокрема, зауважує Кінах, Україна ще раз підтверджує, що вона підтримує необхідність ліквідації бартерних схем при розрахунках за російський газ. Також українська сторона пропонує чітко сформулювати формулу ціни — як за саме «блакитне паливо», так і за його транзит — на принципах Європейської хартії з енергетики і прозорих ринкових відносин.

Спочатку слово скажуть фермери

Спочатку слово скажуть фермери

Минулої середи у Варшаві відбулася презентація бізнес-плану і техніко-економічного обгрунтування добудови нафтопроводу Одеса — Броди до Плоцька.
Окрім безпосередніх учасників проекту — представників України і Польщі, у заході брала участь представник відділу корпоративного розвитку казахстанської державної компанії «КазМунайГаз» Жанат Ертлесова.

Час екстріму настав

Учора «Газпром» заявив, що не має юридичних підстав для постачання «блакитного палива» в Україну. Нагадаємо, йдеться про газ для суто внутрішніх потреб нашої країни, який споживають промислові підприємства. Це паливо надходить до нас як плата за транзит. З огляду на цінову ситуацію своє рішення прийняла Національна комісія регулювання електроенергетики. З 1 січня 2006 року вона підвищує граничний рівень ціни на газ для промислових споживачів на 11 відсотків — до 422,1 гривні за тисячу кубометрів.