До літопису шістдесятництва:творчість як порятунок

До літопису шістдесятництва:творчість як порятунок

Видавництво «Смолоскип» продовжує друкувати книжки з історії українського шістдесятництва. Новинка — «Стефанія Шабатура: вибрана палітра кольорів з мозаїки життя і творчості» — присвячена відомій художниці та дисидентці.

Василь Лісовий: під знаком самодостатності

Василь Лісовий: під знаком самодостатності

Коли йдеться про творчість українських дисидентів-шістдесятників, політв’язнів, ім’я Василя Лісового (1937—2012) згадують не в першу чергу. У певному сенсі ця постать сьогодні залишається для ширшої читацької публіки трохи в тіні.

Алла Горська:

Алла Горська:

З’явилася друком ще одна важлива книжка, пов’язана з українською культурою ХХ століття — збірка «Алла Горська. Душа українського шістдесятництва» (К.: Смолоскип), впорядкована дослідницею Людмилою Огнєвою.

Культурницьке волонтерство:

Культурницьке волонтерство:

Один із ювілеїв 2015 року — чотири десятиліття діяльності Фундації імені Івана Багряного, організації, яка активно займається культурною благодійністю, чи то пак культурницьким волонтерством. З цієї нагоди у видавництві «Смолоскип» побачила світ книжка відомого письменника і публіциста Олександера Шугая «Фундація імені Івана Багряного: хроніка доброчинної діяльності в Україні та за її межами».

«П’ятірне гроно»:

«П’ятірне гроно»:

Видавництво «Смолоскип» продовжує серію антологій української літератури ХХ століття. Щойно світ побачила книжка, покликана дати широкому читачеві узагальнене уявлення про таке важливе явище нашої культури доби Розстріляного відродження, як коло письменників і літературознавців, відоме під іменем «неокласиків».

Мініатюрний світ

Мініатюрний світ

Коли бачиш нову книжку Валерія Чередниченка «Про філателію всім» (К.: Смолоскип), то зачудовано дивуєшся: виявляється, давненько не згадував свого чи не улюбленого колись заняття — збирання марок.