...І Борщ у затінку пальм

...І Борщ у затінку пальм

У час фінансової скрути, коли в людей для відпочинку та мандрівок елементарно не вистачає грошей, відкриття нового туристичного напрямку є неабиякою подією. Тож перший чартерний рейс за маршрутом «Київ — Тирана» не залишився непоміченим для шанувальників подорожей.

Навздогін весні

Навздогін весні

Якщо хочеш наздогнати весну, треба їхати на північ. Акація в Україні відцвітає в травні, а в маленькому містечку Ілава на березі найдовшого у Польщі озера Єзьорак насолодитися ароматом її білосніжних суцвіть можна аж до кінця червня.

Сам Зевс велів...

Сам Зевс велів...

Складати «візитку» Криту — справа непроста. У цього острова — безліч облич. Причин цьому багато. І ви їх зрозумієте, щойно заглибитеся в лабіринти критських щедрот. Кожен куточок острова має свою історію, власний мікроклімат і неповторний шарм. Тут історія «розлита в повітрі», а магія світанків і палітра призахідного неба над морем — рай для художників.

Остання загадка Європи

Остання загадка Європи

Збираючись до Албанії, я поцікавився у знайомих, що вони знають про цю країну. Відповіді отримав досить туманні, переважно пам’ятають іще радянські штампи: бідність, ізоляція, розірвана дружба з СРСР. Однак то вже історія. Нині країна стрімко звільняється від минулого, хоча й має безліч проблем. Особливу увагу тут приділяють розвитку туризму.

Карпач пригод і здоров’я

Карпач пригод і здоров’я

Туризм — це привілей розвинених країн. Чим багатша країна, тим розвиненіша туристична інфраструктура, тим частіше пересічний громадянин може зібратися і вирушити в далекі чи близькі мандри. Польща, на відміну від України, за 25 років, які минули з часу падіння комунізму, зробила величезний крок у розвитку регіонального туризму.

...І хмарочоси замість халуп

...І хмарочоси замість халуп

Нині, після кривавих потрясінь, Україна стала перед вибором: нові майдани чи перехід до цивілізованого способу життя. Однак прірва, в яку загнали країну попередня влада та різного штибу партії і партійки, така глибока, що вибратися з неї буде непросто.

«Шукайте рай у собі»

«Шукайте рай у собі»

Історія, як відомо, не любить умовного способу. Однак важко уявити, як багато втратив би наш світ, якби 6 жовтня 1914 року в норвезькому містечку Ларвіку, в родині пивовара Хейєрдала не народився хлопчик Тур. І якби його мати, вольова жінка й переконана дарвіністка, не вирішила повністю присвятити себе вихованню улюбленого сина.

Вирвані сторінки історії

Вирвані сторінки історії

Про роль КДБ в історії СРСР і України написано вже багато. Однак щойно видана книга «Будні районного гебіста» (видавництво «Український пріоритет») проливає нове світло на «тонкощі» діяльності радянської спецслужби проти власних громадян.

Люди і боги острова Балі

Люди і боги острова Балі

Цей клаптик суші дуже легко сплутати з раєм — білосніжні пляжі, тропічна рослинність, непрохідні джунглі, рисові тераси, згаслі вулкани, тисячі індуїстських храмів і нескінченні фестивалі, що плавно змінюють один одного. Індонезійці називають його «островом богів».

Традиційна Польща з європейським акцентом

Традиційна Польща з європейським акцентом

Відомо, що будь-які традиції (політичні, релігійні чи побутові) зміцнюють і державу, і суспільство, і громаду. Тож у всіх країнах їх збереженню приділяють величезну увагу. У Польщі безліч традицій, які сягають глибокої давнини. Однак є й нові, без яких уже неможливо уявити святкування тієї чи іншої події.