Морква від туберкульозу

Морква від туберкульозу

Інститут клітинної біології та генетичної інженерії НАН України розташовується по вулиці академіка Заболотного — майже на околиці Києва. Ззовні — нічим не примітне приміщення звичайної наукової установи — без охорони і попереджень про біологічну небезпеку.

«Щоб подарувати будинок державі, довелося заплатити чималий податок»

«Щоб подарувати будинок державі, довелося заплатити чималий податок»

«Щоразу, коли йду до дідового будиночка, мені все здається, що ось зараз відчиняться ворота, навпроти вибіжить пес — ірландський сетер, а потім назустріч вийде і дід. Кожен свій ранок він починав із короткої прогулянки голосіївським лісом.

Мама з чужим акцентом

На розгляд Верховної Ради вчора було повторно винесено проект Закону України «Про приєднання України до Конвенції про захист дітей та співробітництва з питань міждержавного усиновлення». В січні цього року проект закону, ініційований Президентом України Віктором Януковичем, парламент уже розглядав.

Подражнило й відлетіло в теплі краї

Несподівано рано — 28 серпня — у столиці закінчилося метеорологічне літо. Як констатують у Центральній геофізичній обсерваторії, вже наступного дня — 29 серпня — середньодобова температура опустилася до 13,9 °C, що нижче за 15 градусів, які є межею метеорологічного літа. Варто нагадати, що цьогорічне літо розпочалось 26 квітня.

На гуманітаріїв і математиків розрахуйсь

На гуманітаріїв і математиків розрахуйсь

Міністерство освіти і науки України оприлюднило доопрацьований робочою групою, з урахуванням отриманих зауважень і пропозицій, проект Концепції профільного навчання в старшій школі. Ознайомитися з документом можна на сайті міністерства у рубриці «Громадське обговорення».

Повернутися б у «совок»...

Ледь не половина українців, а якщо точніше — 40,5 відсотка, вважають, що до 1985 року в СРСР жилося краще, ніж сьогодні в Україні. Такі дані отримано в ході соціологічного опитування фонду «Демократичні ініціативи» та Українського центру економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумкова.

«Народна пісня — перевірена часом»

«Народна пісня — перевірена часом»

Нинішній рік для Анатолія Авдієвського є тричі ювілейним: хору імені Верьовки, який очолює маестро, виповнилося 70 років, він сам сьогодні святкує 80–річний ювілей, а ще разом із дружиною відзначить «золоте» весілля. «Через два роки буде півстоліття, як я керую хором імені Верьовки. Думаю, що аналогів такого довгожительства ви не знайдете в світовій практиці, — сміється маестро. — Сам не знаю, з чим це пов’язано.

Бакалавр обиратиме сам

Бакалавр обиратиме сам

У Верховній Раді зареєстровано законопроект, який передбачає внесення змін до Закону «Про вищу освіту» щодо надання бакалаврам можливості вступу до магістратури на іншу спеціальність. Ініціаторами й авторами законопроекту виступили представники трьох політичних сил у парламенті: Лілія Гриневич («Батьківщина»), Віктор Пинзеник («УДАР») та Сергій Тігіпко (Партія регіонів).

«УМ» у «Зеленій книзі»

«УМ» у «Зеленій книзі»

Приємно, що матеріали журналістів «УМ» на соціальну тематику є цікавими і пізнавальними не лише для наших читачів, але їх помічають в експертному середовищі. Так, учора наша газета отримала свідоцтво від Асоціації благодійників про те, що «Україна молода» посіла 5–те місце у національному експертному опитуванні «Розвиток благодійності в Україні–2012» у номінації «Медіа, які найбільш повно й об’єктивно висвітлюють розвиток благодійності в Україні». Також наша газета ввійшла до «Зеленої книги української благодійності», яку укладено з ініціативи Асоціації благодійників. У ній представлено не тільки результати вищезгаданого експертного опитування та зазначено переможців у кількох номінаціях, а й подано реальні пропозиції щодо того, як покращити ситуацію у сфері благодійності.

Наша «раша»

Із нового навчального року в Україні набуває чинності розпорядження Міністерства освіти і науки про обов’язкове вивчення в школах з 5–го класу другої іноземної мови. Нею може бути будь–яка іноземна мова або російська, або інша мова національних меншин.