Дар триєдності

Дар триєдності

Це свято багатогранне: відзначається дарування вірним утішителя — Святого Духа, відкриття Бога в повноті і створення християнської Церкви. Згідно зі Святим писанням, цього дня на апостолів зійшли язики полум’я і вони заговорили різними мовами, аби могти проповідувати Євангеліє різним народам.

Найрiднiшiй iз рiдних

Найрiднiшiй iз рiдних

«Це день, коли ми, діти, чи ще дуже юні, чи вже в похилому віці, маємо молитися до Бога за наших матерів та дякувати їм за те, що через них одержали дар життя, — за все те, що вони для нас зробили, за все те, що вони задля нас витерпіли», — говорить про День матері Блаженнійший Любомир Гузар, екс-предстоятель Української греко-католицької церкви. В Україні День матері офіційно відзначається в другу неділю травня відповідно до Указу Президента України від 10 травня 1999 року.

Корюківка: трагедія чи злочин?

Корюківка на Чернігівщині — найбільше серед європейських поселень, знищених нацистами під час Другої світової війни. У ході каральної акції окупанти убили 6700 людей. За що ж так покарали мирних жителів? Архіви, наразі відкриті, дають відповідь на це запитання.

Перемога — в прощенні

Перемога — в прощенні

Чин примирення і прощення нині, вперше за багато століть, стає актуальнішим, ніж веселощі Масляної. А відбуваються вони в той самий день — останній перед сорокаденним Великим постом (цьогоріч 22 лютого). Увечері цього дня у церквах здійснюється особливий обряд: усі, хто в храмі, — і священики, й миряни — просять вибачення одне в одного.

Де коза рогом...

Українці зустрічають новий рік двічі — офіційно з шампанським і неофіційно — з веселими піснями і рядженими. 13 січня вся родина збирається на щедру вечерю з неодмінними узваром та кутею, яку цього разу можна варити на молоці й заправляти вершковим маслом.

Молитва перед вибором

Молитва перед вибором

Молитва за мир лунала цієї неділі на майданах багатьох великих міст України. На майдані Незалежності в Києві зібралося кілька тисяч християн, які «молилися за мир в Україні, покаяння та духовне піднесення народу, розбудову держави на основі моральних цінностей».

Покров захисникам

В усі часи українські воїни, починаючи від козаків і закінчуючи солдатами УПА, для своїх звитяг просили благословення і захисту у Пресвятої Богородиці. Тож і в нинішній час «з метою вшанування мужності та героїзму захисників Незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві та на підтримку ініціативи громадськості» Петро Порошенко встановив відзначати у день свята Покрови День захисників України, замість радянського 23 лютого.

Церква московська, Крим — український

«Крим — це територія України, і його має бути повернено», — заявив у понеділок на прес-конференції речник УПЦ Московського патріархату протоієрей Георгій Коваленко. І пояснив, що він, як громадянин України, погоджується з позицією українського уряду і світового співтовариства щодо Криму.

Архіви як захист

«Архіви спецслужб знову стають доступними для суспільства», — запевнив новий директор Архіву Ігор Кулик учасників «круглого столу» з нагоди 20–ї річниці створення Галузевого державного архіву Служби безпеки України, що відбувся учора в Києві.

Церква з автоматом

У ніч перед «референдумом» невідомі пограбували кафедральний собор святих Володимира і Ольги Київського патріархату в Сімферополі. А вчора в українських ЗМІ поширилися заголовки на кшталт «Московський патріархат зі зброєю описує майно УПЦ КП».