Кінець «Горця»

Кінець «Горця»

Мовладі Байсарова співробітники МВС Росії розстріляли у суботу просто на вулиці. Ця історія має в собі дивну інтригу, адже Байсаров, колишній ватажок опергрупи «Горець» в охороні проросійського президента Чечні Ахмада Кадирова, мешкав у Москві щонайменше півроку і це при тому, що був оголошений у розшук. Газета «Комерсант» стверджує, що ФСБ знало про місце перебування Байсарова, більше того — надавало йому охорону, і його ліквідація стала можлива лишень після того, як ФСБ зняла охорону. Отже, полювання на Байсарова почалося лише після того, як наприкінці жовтня керівництво Чеченської республіки заявило, що головний «горець» підозрюється в убивствах та викраденнях людей у Чечні. Російська преса не виключає, що ця справа може мати опосередковане відношення до вбивства журналістки Анни Політковської.

Замах на директора «Шувару» розкрито?

Замах на директора «Шувару» розкрито?

За три дні львівська міліція вистежила і затримала трьох осіб, причетних до замаху 26 жовтня на директора ринку «Шувар», депутата міськради від БЮТ Романа Федишина. Вибухівку було підкладено під автомобіль. У результаті Федишина було поранено в ногу, зате загинула випадкова перехожа — 14-річна школярка.

«Великий пророк» із боєголовками

«Великий пророк» із боєголовками

Учора через усі найпотужнішi інформагенції світу Іран розповів про запуск своїх нових ракет «Сахаб-3» радіусом дії до 2000 км. Ракети ці, на думку фахівців, можуть нести, зокрема, й ядерні боєголовки. Випробування проходили в рамках військових навчань «Великий пророк» і, згідно із задумом військового відомства Ірану, мусили продемонструвати світові «міць іранського народу та його рішучість щодо захисту країни від будь-яких загроз».

Квазі-революція без тюльпанів

Учора в Киргизії з 12-ї години дня (за київським часом) почався масштабний мітинг опозиції, невдоволеної тим, що президент Курманбек Бакієв відмовився внести у парламент новий проект Конституції. Боротьбу за конституційну реформу, як це не парадоксально, почали соратники Бакієва навесні минулого року – вони мали на меті перетворити Киргизію з президентської республіки на парламентську, що унеможливило б повторення авторитаритаризму, як це було за часів попереднього керівника держави Аскара Акаєва. Проте вiдчувши смак влади, Бакієв зініціював іншу робочу групу, яка розробила такі конституційні зміни, які... ніяк не зменшували повноважень президента.

Як ми раді, що на маскараді!

Чужородний Хелловін не став загальновживаною розвагою для українців. Понад десятиліття він оселяється 31 жовтня хіба що в нічних клубах столиці та ще кількох великих міст. І то лише завдяки бажанню власників цих закладів зробити комерцію на чомусь екзотичному, розбавити звичайні вечірки неординарною «фішкою». Якби не рекламовані ними «вечори жахів у приємній компанії», наші молоді мажори так і не згадали б, коли саме треба вдягати костюми потвор і запалювати свічки у нутрощах гарбузів.

Ющенко продавлює «вікно в Європу»

Ющенко продавлює «вікно в Європу»

Учора на саміті Україна—ЄС у Гельсінкі Президент України Віктор Ющенко чітко заявив: наша держава прагне, аби в новій, поглибленій, угоді з Євросоюзом конкретні переговори щодо якої розпочнуться на початку наступного року, було конкретно сформульовано перспективи України стати в майбутньому асоційованим членом ЄС. «Для України дуже важливо, щоб нова угода з Європейським Союзом не перетворилася на модернізовану угоду про партнерство і співробітництво (Угода про партнерство і співробітництво укладається на початках співпраці; УПС між Україною та ЄС була підписана у 1997 році. — Ред.)...

Спогад про революцію

Спогад про революцію

У жовтні 1956-го спершу студенти, а потім і робітники Будапешта велетенськими маніфестаціями підтримали варшавське повстання, яке розігнали незадовго до того, і зажадали соціальних реформ в Угорщині. У ніч з 23 на 24 жовтня демонстранти знесли пам'ятник Сталіну в Будапешті - наче підкреслюючи, з якою саме диктатурою вони борються, - а потім почали захоплювати відділки поліції, роззброювати військові частини.

Солана в Києві «помудрішав»

Солана в Києві «помудрішав»

Вилітаючи з Києва, де 19 жовтня Верховний представник ЄС із питань зовнішньої та безпекової політики Хав'єр Солана перебував із коротким візитом, він пообіцяв обговорити роль України в контексті європейської енергобезпеки на неформальному саміті ЄС-Росія у фінському місті Латі. На цю вчорашню зустріч голови країн-членів ЄС запросили російського президента Володимира Путіна.

Фермер із гранатою

«Терорист-самоучка» виявився, врешті, фермером Архиповим із Херсонщини. Чоловік неодноразово намагався привернути увагу влади до проблем зi своїм фермерським господарством нетрадиційними методами - скажімо, минулого року хотів влаштувати акт самоспалення перед Верховною Радою, а в 2001-му - захоплював заручника в МiнАПК.

Друге корейське попередження

У відповідь на жорсткі санкції Ради Безпеки ООН, запроваджені 15 жовтня як відповідь на ядерні випробування КНДР, Пхеньян заявив, що сприймає такий крок за оголошення війни. Вважаючи, що Сполучені Штати стали головним лобістом означеного рішення Радбезу ООН, МЗС Північної Кореї оголосило, що не піддасться на тиск Вашингтона і проілюструє цю рішучість черговими ядерними випробуваннями.