Натовська «ІДІЛія»

Натовська «ІДІЛія»

Союзники по НАТО висловили рішучу підтримку Туреччині в боротьбі з тероризмом і готовність у разі потреби долучитися до неї не лише словом, а й ділом. Таким є підсумок засідання ради послів Північноатлантичного Альянсу, екстрено скликаного вчора на вимогу Анкари.

Від мігранта до терориста

Прем’єр-міністр Угорщини вважає наплив нелегальних мігрантів у Європу небезпечним з точки зору зростання терористичної загрози. Як повідомляє «Євроньюз», Віктор Орбан переконаний, що екстремісти проникають до ЄС у натовпах біженців.

Заримований тероризм

Заримований тероризм

Є така небезпечна професія — поет. За неугодний владі вірш або памфлет у тоталітарних державах можна не лише загриміти за ґрати, а й накласти головою. Росія, хоч і має багато ознак тоталітарного режиму, «до краю» все ж іще не дійшла. Тож тамтешні літератори, якщо пощастить, за «неправильні» твори можуть відбутися всього-на-всього виправними роботами чи умовним терміном.

Право на безкарність

Росія, яка вже не раз відзначалася абсурдними, щоб не сказати злочинними, вето на рішення Ради Безпеки ООН, знову вражає світ. Як повідомляє газета «Гардіан», Радбез Організації Об’єднаних Націй був змушений відкласти голосування щодо резолюції, яка засуджує різанину в Сребрениці під час Боснійської війни 1995 року як «злочин геноциду».

«Найдедлайніший» «дедлайн»?

Черговий «дедлайн», тобто крайній термін для надання серйозних пропозицій щодо проведення всеосяжних і конкретних реформ, надав Євросоюз проблемній Греції. Нібито остаточно доля Афін вирішиться на наступному позачерговому саміті лідерів ЄС, запланованому на 12 липня.

Рішення немає, але «ось-ось»

Прогнози скептиків щодо того, що екстрений саміт лідерів держав ЄС, покликаний вирішити проблему Греції, не дасть жодних конкретних результатів, виявилися слушними. На засіданні, яке відбулося позавчора пізно ввечері, Афіни представили нові пропозиції для кредиторів, але остаточного рішення з цього приводу досягти не вдалося і країні все ще загрожує дефолт.

Заґратовані кишені

Бельгія, Франція, а за ними й Австрія заарештували майно російських організацій та компаній на території своїх країн. У Москві відреагували у своєму стилі — пригрозили накласти арешт, відповідно, на майно вказаних держав у Росії. Байдуже, що Захід діяв за рішенням суду, а в російських можновладців для арешту чужої власності немає жодних підстав. Так само в Кремлі міркували й тоді, коли у відповідь на санкційні списки Євросоюзу, США та інших держав «помстилися», заборонивши в’їзд на територію РФ низці західних політиків та чиновників. Немає підстав? А «на зло» або «Путіну заманулось» — чим не підстава?

Секрет Полішинеля

Група російських юристів, правозахисників і журналістів оскаржила у Верховному суді РФ указ президента Володимира Путіна, який відніс до державної таємниці відомості про втрати російської армії під час спеціальних операцій у мирний час. На думку оскаржувачів, указ порушує конституційне право громадян на пошук і поширення інформації.

Змішались в купу звірі, люди...

Змішались в купу звірі, люди...

Такої зливи, яка у ніч на неділю налетіла на Тбілісі, в столиці Грузії не бачили давно. Ураганний вітер валив дерева та лінії електропередач, а дренажна система вмить забилася брудом. У результаті вулиці перетворилися в річки й грязьові потоки — у багатьох районах міста затопило підземні переходи, підвали й перші поверхи житлових будинків.

Невиконана місія

Невиконана місія

В Організації з безпеки і співробітництва в Європі, спеціальна моніторингова місія якої контролює дотримання Мінських угод на сході України, відбулися зміни. Як повідомив офіційний представник федерального департаменту закордонних справ Швейцарії Жан-Марк Кревуазьє, спецпредставник голови ОБСЄ в контактній групі щодо виконання Мінських домовленостей Хайді Тальявіні пішла у відставку з цієї посади. Про причини такого рішення наразі не повідомляється.