Мис Рас-Мохаммед є найпівденнішою точкою Синайського півострова. Його назва перекладається, як «борода Мохаммеда», оскільки за обрисами він нагадує голову бородатого чоловіка. Це місце добре відоме туристам, які відпочивали на єгипетському курорті Шарм-ель-Шейх. Воно знаходиться за якихось 25 кілометрів на південь від старої частини міста. Особливо цінують його дайвери, оскільки Рас-Мохаммед є найвідомiшою точкою для підводного плавання в околицях Шарм-ель-Шейха, всього Червоного моря і, можливо, світу. Біля центральної частини мису знаходяться найзахоплюючі підводні маршрути.
Оскільки мис знаходиться на території створеного 1983 року урядом Єгипту Національного парку загальною територією 480 квадратних кілометрів, то всі, хто тут занурюється, повинні отримати інструкції та дозвіл у Шарм-ель-Шейху. Головні правила для аквалангістів наступні: забороняється кидати якір на коралові рифи, збирати живі та закам'янілі корали та годувати рибу. Золоте правило парку коротке: «Не забирайте нічого звідси і не залишайте нічого по собі».
Туристи можуть помилуватися з катерів підводними садами, які квітнуть м'якими коралами і гігантськими горгоніями, та найрізноманітнішою морською фауною: сірими акулами, барракудами, луціанами, каранксами, вуграми, муренами та кораловими рибками. Пірнальники можуть зблизька дослідити прірву Східно-Африканського тектонічного розлому, який має глибину 800 метрів.
Якщо барвисте життя коралових рифів майже не приховує своїх таємниць вiд очей туристів, то мешканці наземної частини парку не дуже бажають потрапляти на очі прибульців. Винятком є хіба що пустельні лисиці, які не становлять небезпеки й інколи не проти поживитися їжею та прісною водою із рук туристів (перше — заборонено, друге — дозволено). Екосистема Національного парку, водна частина якої нараховує більше тисячі видів риби, 200 видів коралів, 40 видів морських зірок, 100 видів молюсків, багатьох видів морських черепах, є дуже крихкою і в результаті щорічних набігів туристів перебуває на межі колапсу.
Влада Єгипту не може приховати від очей туристів таке багатство, але й не хоче віддавати їм на поталу, оскільки значна частина дайверiв таки прагне прихопити «щось на згадку» — переважно корали. Вихід знайдено. Італійські вчені з Пізанського університету спроектують скляний підводний тунель, який проляже в заповіднику Рас-Мохаммед на кілька сотень метрів на глибині 15 метрів під водою, повідомляє сайт Кореспондент.net. Не лише аквалангісти, але й усі бажаючі відтак отримають можливість спостерігати за життям барвистого підводного царства. Уряд Єгипту вже схвалив цей проект, але про терміни його реалізації не повідомляють.
Ідея створення підводних оглядових майданчиків і навіть готелів не є новою. Біля узбережжя американського штату Флорида вже кілька років діє підводний готель iз прозорими стінами. Два ще більш комфортні готелі такого типу буде відкрито наступного року на Багамських островах та біля узбережжя Танзанії. От лиш задоволення провести ніч у ліжку разом iз рибами коштуватиме приблизно півтори тисячі доларів.