Сквер, на який ще не так давно виходили вікна В'ячеслава Чорновола, назвали його ім'ям, з нагоди 15-річчя референдуму за незалежність. Це затишна місцина, порослий деревами схил, оточений з усіх боків житловими багатоповерхівками, які, наче скелі, ховають його від міського шуму й суєти. В одному з цих будинків, по вулиці Панаса Мирного, 27, В'ячеслав Чорновіл 1993 року отримав квартиру.
Тепер нардеп-рухівець В'ячеслав Коваль згадує слова Чорновола: «Я чудово влаштувався — живу ніби в центрі міста, а кругом співають солов'ї!». Вони співали тут йому всі дев'яності, аж до його трагічної загибелі 1999 року.
Коштом Української республіканської партії «Собор» на розі скверу встановили пам'ятний гранітний камінь з присвятою. Комунальники Печерського району прибрали сквер із цієї нагоди. Надалі НРУ та «Собор» хочуть винайняти дизайнерів, які б розробили план його «окультурення». Мешканці довколишніх будинків тільки «за», адже, як розповів на відкритті стели голова «Собору» Анатолій Матвієнко, цей невеликий клаптик землі з деревами й дитячим майданчиком міська рада вже віддала під будівництво чергового багатоповерхового скляного офісу, якими рясніють ті околиці. Відтак те, що сквер назвали іменем Чорновола, може стати порятунком для цієї місцини. «Ми назвали сквер Чорновола за «повідомчим принципом», і узгодження з міською владою ще немає, — розповідає депутат ще першого скликання Олександр Гудима. — Ми внесли подання до Печерської районної ради на перегляд цього землевідведення. Його підписали депутати ВР Анатолій Матвієнко та В'ячеслав Коваль». А поки що ні мешканці, ні соратники В'ячеслава Чорновола не мають певності, що завтра сюди не приїдуть вантажівки з цементом...