Фантазiї на тему Києва

Фантазiї на тему Києва

Минулої суботи подвiр'я старого, напiвзруйнованого заводу «Арсенал» стало мiсцем зустрiчi чи не всiх найголовнiших посадовцiв нашої держави, починаючи вiд конституцiйного гаранта i закiнчуючи заступниками мiнiстрiв. Були серед гостей майбутнього «українського Лувру» (так назвав «Арсенал» голова секретарiату Президента Олег Рибачук) спiкер Володимир Литвин, прем'єр Юрiй Єхануров, секретар Ради нацбезпеки й оборони Анатолій Кінах, Генпрокурор Станiслав Пiскун, мер столицi Олександр Омельченко... Численну делегацiю привабила розмiщена в однiй iз будiвель виставка архiтектурних проектiв розвитку Києва, якi будуть втiленi в життя протягом найближчої «ударної п'ятирiчки». Архiтектори, якi влаштували гостям майже двогодинну «екскурсiю мiстом майбутнього», демонстрували схеми, ескiзи й фотографiї, об'ємнi макети та цiкавi зразки комп'ютерної графiки, коментуючи пiвтора десятка глобальних проектiв. Зокрема генеральний план розвитку Києва до 2020 року, музейний комплекс «Мистецький Арсенал», дiловий центр «Київ-сiтi» на Рибальському островi, спортивний комплекс на островi Галерний, ляльковий театр, урядово-духовний центр в районi «Нижньої Телички», забудову масиву Корчувате на схилах Багринової гори, проект реконструкцiї Експоцентру України тощо.

«Вовкопес»

«Вовкопес»

Навіть моторошний собацюра Баскервілiв не йде у порівняння зі знавіснілою твариною, яка завелася на околиці Донецька. Бо звір пантрує не на когось вибірково, а нападає на всіх підряд. Тому досі від зубів хижака потерпіли більше десяти мешканців окраїн Будьонівського та сусіднього, Ленінського, районів.

Студентськими стежками

Студентськими стежками

Нещодавня поїздка дружини Президента України Катерини Ющенко до Чикаго вийшла більш ніж насиченою. Встигла перша леді нашої держави побувати на різноманітних благодійних заходах, відвідати медичні заклади, замовити слово за українських дітей та отримати почесну відзнаку свого університету. Як повідомляє прес-служба Катерини Ющенко, дружина Президента отримала від бізнес-школи Університету Чикаго «Нагороду видатного випускника в галузі суспільної діяльності 2005 року». Цю нагороду випускниці 1986 року Катерині Чумаченко вручали декан бізнес-школи Університету Чикаго Едвард Снайдер і ректор Університету Дон Рендел. У своєму слові-подяці після отримання нагороди пані Катерина зазначила, що для неї це «висока честь — отримати таку високу відзнаку». «Я вважаю, — додала пані Катерина, — що це нагорода для всього народу України, а не лише для мене особисто».

Догралися до Нобеля

Догралися до Нобеля

Банк Швеції оголосив вчора, що цьогорічна премія в галузі економічних наук ім. Альфреда Нобеля (Нобелівська премія з економіки) дісталася спільно ізраїльському економісту Роберту Дж. Ауману та американському економісту Томасу С. Шеллінгу «за покращення нашого розуміння процесів конфліктів та співпраці шляхом аналізу на базі теорії гри». Вчені на цілком зрозумілих пересічній людині прикладах та моделях зуміли пояснити, чому одні групи осіб, організації та країни досягають успіху та мають відмінні стосунки з партнерами, а інші мають конфліктну налаштованість і не досягають успіхів.

Джин із запальнички

Джин із запальнички

Ця страшна трагедія сталася ввечері вихідного дня в селищі Знам'янка Друга на Кіровоградщині. Як розповіли «УМ» у прес-службі Головного управління МінНС у Кіровоградській області, за словами батька загиблих дітей, мати напередодні отримала «дитячі» гроші й поїхала на заробітки до Криму — збирати виноград. Троє малюків — чотирирічний Владик, трирічна Валя і дворічний Віталик — залишилися з батьком. Того дня, як стверджує чоловік, він ненадовго вийшов до магазину, залишивши вдома дітей самих.

Фальшива мелодія Відкритий тільки

Фальшива мелодія Відкритий тільки

Компетентні люди кажуть, що в обласному центрі фахівців із вищою музичною освітою не вистачало катастрофічно. Отож нагально постала потреба у створенні власного вузу, який би поступово усунув таку прогалину. І на повному серйозі заговорили про консерваторію. Хоча й усвідомлювали, що й Москва будувалася не відразу. Себто, за помахом чарівної палички консерваторії на світ не з'являються. Зрештою, зійшлися на тому, що ліпше мати синицю в руках, аніж журавля в небі. Таким чином у приміщенні Музичного училища імені Глінки, на вулиці Ливарній з квітня 2004 року стала функціонувати філія Харківського державного університету мистецтв імені Котляревського.

НОВИНИ ПЛЮС

НОВИНИ ПЛЮС

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 45

Дітей підкосив кефір?

Дітей підкосив кефір?

Минулі вихідні видалися для мешканців Нетішина особливо тривожними. Тут, у місті атомників, сталося масове отруєння вихованців семи дитсадків, унаслідок чого на лікарняне ліжко потрапило більше 400 маленьких пацієнтів.

Ворог біля воріт... чи вже на нашому подвір'ї?

Ворог біля воріт... чи вже на нашому подвір'ї?

У Румунії в дельті Дунаю зареєстровано три випадки пташиного грипу серед домашньої птиці, повідомив у п'ятницю ввечері міністр сільського господарства цієї країни Георге Флутур. Хворих птахів виявлено в селі Чеанурлія-де-Йош. Наразі не відомо, чи вони були заражені найбільш смертоносним вірусом пташиного грипу H5N1. «Ми вишлемо зразки на дослідження до Великої Британії», — повідомив Флутур. Він закликав селян цього регіону тримати домашню птицю у зачинених приміщеннях, щоб не допустити розповсюдження хвороби. В селі, де виявлено перші випадки хвороби, та в сусідніх п'яти запроваджено карантин, а всі санітарні служби в дельті Дунаю приведено в стан готовності. Також накладено повну заборону на полювання в дельті Дунаю. Міністр висловив припущення, що вірус грипу в пташиний рай у гирлі Дунаю занесли дикі качки та гуси, які у жовтні починають прилітати сюди на зимівлю з Сибіру. Оскільки дельта Дунаю, яка є однією з найбільших у Європі орнітологічних резервацій, поділена між Румунією та Україною, а птахам не потрібні закордонні паспорти для вільного пересування, то варто задуматися, чи не прийшла ця біда вже і до нас.

Всі статті рубрики