Спільнота волонтерів-експертів iз британського розслідувального інтернет-порталу «Беллінгкет» (Bellingcat) зменшила список підозрюваних у причетності до катастрофи рейсу MH17 над контрольованою проросійськими бойовиками територією Донбасу до 20 російських військових. Як повідомив позавчора в інтерв’ю нідерландській громадській телекомпанії NOS засновник групи «Беллінгкет» Еліот Хіггінз, ідеться про російських військовослужбовців, які володіють найдостовірнішою інформацією про обставини катастрофи.
Організація, що здійснює розслідування на основі даних з інтернету, вже ідентифікувала 20 військових із цієї бригади. За словами Хіггінса, це, ймовірно, та група, яка може знати, хто запустив ракету, або ж ця людина перебуває серед них. 2014 року група «Беллінгкет» заявила, що визначила: зенітно-ракетний комплекс «Бук», який був у районі збиття малайзійського літака, походить із 53-ї російської військової бригади, яка базується в Курську. Злощасний «Бук» незадовго до трагедії переправили на навчання до кордону з Україною, а саму ракету запустили з околиць окупованого Сніжного.
Еліот Хіггінз сказав, що нідерландська прокуратура раніше «вже була в контакті» з «Беллінгкет», та додав, що доповідь групи з іменами і фотографіями можливих причетних була передана до прокуратури Нідерландів. За його словами, це командир 53-ї бригади протиповітряної оборони з-під Курська, командир другого батальйону цієї бригади, дев’ять лейтенантів-командирів зенітно-ракетних установок «Бук» цього батальйону і ще кілька «дуже досвідчених солдатів» з обслуги цих установок.
Речник прокуратури Вім де Бруін підтвердив, що вони отримали звіт журналістів напередодні Різдва. Нідерландська прокуратура «серйозно вивчить» заяви громадських журналістів із «Беллінгкет», сказав позавчора Вім де Бруін в інтерв’ю агенції «Франс пресс».
У жовтні 2015 року нідерландська Рада розслідувань із питань безпеки оприлюднила остаточні результати свого технічного розслідування, яке встановило, що літак «Малайзійських авіаліній» рейсу MH17 із Амстердама до Куала-Лумпура був збитий над Донбасом 17 липня 2014 року саме ракетою зенітно-ракетного комплексу «Бук». Але хто здійснив постріл, що призвів до загибелі 298 людей у літаку, в цьому розслідуванні не визначали. Після презентації результатів технічного розслідування голова Ради розслідувань у справах безпеки Нідерландів заявив журналістам видання «Фолькскрант», що ракета, якою збили на Донбасі 2014 року лайнер «Малайзійських авіаліній», була випущена з території, захопленої сепаратистами.