Протягом лише кількох днів українці підтримали петицію, завдяки якій звернулися до Президента з проханням дозволити у звичайному житті використання і володіння зброєю. Така практика існує в деяких європейських країнах, а також у США. У свою чергу, українська асоціація власників зброї та ГО «Справа» закликають Президента України долучити їх до робочих груп із розробки цього питання. На сьогодні петиція набрала 32 тисячі підписів і, на думку експертів, це питання, яке не варто відкладати. За словами члена президії ГО «Справа» Олександра Нойнеца «громадян України насамперед хвилює право на захист, безпеку і можливість дожити до завтрашнього дня, тому ми розгорнули цю кампанію. В Україні, яка веде бойові дії, немає жодного збройового законодавства, хоча в нас у країні функціонує величезний «чорний» ринок зброї», — зазначив пан Нойнец.
Важливо, що необхідні для розгляду питання 25000 підписів про вільне володіння зброєю петиція зібрала в рекордний термін — за 6 діб із моменту реєстрації. Більше того, кількість підписантів уже сягає 32 тисяч. У петиції про вільне володіння пропонується доповнити статтю 27 Конституції України частиною четвертою такого змісту: «Кожен громадянин України має право на вільне володіння вогнепальною зброєю для захисту свого життя і здоров’я, житла і власності, життя і здоров’я інших людей, конституційних прав і свобод у разі узурпації влади, посягання на конституційний лад, суверенітет і територіальну цілісність України. Реалізація права на вільне володіння вогнепальною зброєю регулюється відповідним законом і може бути обмежена лише за рішенням суду щодо окремої особи». Також ГО «Справа» і УАВО закликають Верховну Раду негайно прийняти Закон «Про цивільну зброю і боєприпаси». Нагадаємо, 29 серпня в Україні почала працювати процедура подання електронних петицій Президенту України, завдяки якій громадяни можуть ініціювати впровадження питань, які, на їхню думку, є актуальними та нагальними. На розгляд глави держави подається електронна петиція, на підтримку якої зібрано не менше 25 тис. підписів громадян протягом не більше трьох місяців з дня опублікування.
На 1 вересня кількість петицій на електронному сервісі адміністрації Президента перевищувала одну тисячу. До речі, одна з них — пропозиція призначити прем’єр-міністром України Михаїла Саакашвілі. Вона також уже має більше 25 тисяч прихильників. Чиновники зауважують, що на розгляд Президента подаватимуть пропозиції лише після перевірки достовірності підписів.