Який льох (чи принаймні холодильник) у доброї господині без давно улюбленої багатьма кабачкової ікри?! Її ж бо можна намазувати на хліб, тости, робити з нею рулетики з лаваша, начиняти нею овочі, робити витончені канапе, подавати з м’ясними стравами, грибами, макаронами і спагеті як підливу або соус. Тому без «класичного» рецепта такої консервованої закуски не обійтися.
Для приготування знадобиться: 3 кг кабачків, 2-3 столові ложки томатної пасти, по кілограму цибулі та моркви, столова ложка цукру, 6 зубчиків часнику, 1,5 столової ложки солі, пучок петрушки і кропу, 2 столові ложки 9% оцту, олія, чорний мелений перець. Очищені овочі порізати: цибулю — півкільцями, кабачки кубиками, моркву натерти на крупній тертці.
Розігріти олію в сковороді, кабачки обсмажити і перекласти в інший посуд. Обсмажити на цій же сковороді цибулю і перекласти до кабачків. Обсмажити моркву до рум’яного стану.Овочі трохи остудити і перемолоти в блендері або прокрутити на м’ясорубці. Масу перекласти в чавунний казанок або сотейник, тушкувати на слабкому вогні 50 хвилин. Хвилин за 10 до готовності додати томатну пасту, цукор, перець, сіль, подрібнені часник і зелень, влити оцет і тушкувати ще 10 хвилин. (Якщо ви не збираєтеся консервувати ікру, а подаватимете відразу до столу, оцет додавати не треба). Для консервування розкладіть ікру в гарячі стерильні банки і закрутіть. Укутайте теплою ковдрою і дайте охолонути. Стерилізувати банки з такою ікрою не потрібно.
Для кабачкової ікри з яблуками потрібно: 0,5 кг кабачків, цибулина, морквина, 2 середні яблука, сіль, перець, 2 столові ложки оливкової олії, кріп, петрушка, оцет. Овочі та яблука добре помити і почистити, нарізати дрібними кубиками. Злегка обсмажити всі інгредієнти, крім кабачків. Їх додати треба в останню чергу й обсмажувати уже все разом ще 10 хвилин. Збити блендером і тушкувати на слабкому вогні до готовності. Перед готовністю посолити і поперчити за смаком, додати чайну ложку оцту.
Надзвичайна кабачкова ікра з селерою. Потрібно: 3 кабачки, невеликий або середній корінь селери, 2 морквини, пучок петрушки і кропу, олія, 0,5 чайної ложки гірчиці, сіль, столова ложка оцту. Насамперед треба почистити овочі. Кабачки, моркву та селеру нарізати маленькими кубиками. Спочатку окремо обсмажити до стану напівготовності моркву, селеру і кабачки. З’єднати і помістити всі овочі в одну глибоку сковороду, додати гарячої води, гірчицю, сіль. Періодично помішуючи, готувати на малому вогні до повного випаровування води. Дрібно нарізати петрушку і кріп, додати зелень вже разом з оцтом за 10 хвилин до завершення приготування.
Як кажуть, зима все з’їсть.