Мало хто вірив в ефективність збільшення фінансування української армії. Втім реформи й справді не змусили себе довго чекати, зокрема речова. Так, Міністерство оборони презентувало свої розробки у забезпеченні війська новою формою. Під час презентації керівники робочих груп продемонстрували нові зразки повсякденної, парадно-вихідної форми військовослужбовців, єдиний бойовий комплект польової форми та спорядження і знаки розрізнення. Така форма працюватиме на збереження життя кожному бійцю, впевнений Президент Порошенко. «Українська армія має відрізнятися. Кожен має побачити, що Україна має абсолютно нову, іншу, боєздатну, з високим бойовим духом, патріотичну, професійну армію, одну з найсильніших армій на континенті», — заявив Петро Олексійович, відзначивши роль у цьому нової форми.
Розробка нової форми тривала 4 місяці, основна частина комплектів виготовлена в Україні, дещо — з іноземних матеріалів. Серед змін — запровадження нових кольорів форми для різних видів військ, нового камуфляжу. При розробці повсякденної, польової, форми увагу звертали насамперед на забезпечення зручності та мобільності військовослужбовців. Окрім цього, запровадили окремий колір кітеля для спецвійськ і відмовилися від п’ятикутної зірки, повернувшись до чотирикутної, яка використовувалась в Українській галицькій армії, зазначили у Міноборони.
Не виключено, що до нової форми додадуться й нові звання. Принаймні про це під час зустрічі з «Волонтерським десантом» заявив Президент України: «Нам потрібно запроваджувати нові українські звання. Заміна молодшого лейтенанта на хорунжого повністю відповідає українським традиціям». Також глава держави висловився за впровадження нового військового звання — «бригадний генерал».
Разом із речовою реформою на армію очікує і нова форма господарювання — картка військовослужбовця. З жовтня кожен військовослужбовець матиме індивідуальну картку, за якою він зможе отримати форму свого розміру, сухпайок, їжу в їдальні. Після запровадження картки військового відділ тилового забезпечення Міноборони матиме змогу онлайн відстежувати рівень забезпечення речами й їжею кожного конкретного бійця.
Окрім цього, в міністерстві наголосили, що наразі триває робота над iще однією реформою — житловою. Відповідно до неї, окрім відомчого житла, яке надаватимуть військовому за місцем служби, його родина матиме право оформити довгостроковий кредит з низькими відсотками на придбання житла.
Нововведення зачепили й освітній аспект. Так, учасники АТО зможуть вступати до ВНЗ без здачі зовнішнього незалежного оцінювання, а склавши іспити в самому навчальному закладі, заявив Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк. «Цього року всі українські військові, які захищають незалежність України, можуть вступати до вищих навчальних закладів без результатів зовнішнього незалежного оцінювання, тому що в них просто не було часу здавати ЗНО, а через іспити. І це дає можливість кожному, хто хоче, отримати знання», — наголосив Яценюк.
А ТИМ ЧАСОМ...
У Комісії Міністерства оборони та Збройних сил України з розгляду питань визначення громадянам статусу учасника бойових дій повідомили, що його надано 66 тисячам 454 військовослужбовцям та працівникам Збройних сил України.