Учора о шостій ранку слідчі столичної прокуратури спільно з працівниками міліції без попередження почали проводити обшук Головного управління ДАІ в Києві. Приводом стали кримінальні провадження за фактами безпідставного притягнення до адміністративної відповідальності активістів громадського руху «Автомайдан» та інших учасників мирних акцій протесту під час Революції гідності.
Нагадаємо, що автомайданівців, які влаштовували громадські акції під парканами у Межигір’ї, під будинками екс-прем’єра Миколи Азарова та кума президента РФ Віктора Медведчука, працівники ДАІ викликали на допити разом з автомобілями та документами. Багатьох автомайданівців суди позбавили водійських прав за сфальшованими рапортами ДАІ, проте декого садили за ґрати задля залякування.
«Я не бачу різниці між прокуратурою, слідчими органами за часів Януковича і зараз. Ніякої довіри як не було, так і немає. Такі дії прокуратури більше розцінюю як піар-хід, а не бажання щось змінити», — зазначив про учорашній обшук столичної ДАІ у коментарі «УМ» автомайданівець Сергій Коба, який через переслідування був змушений на певний час виїхати з України.
У свою чергу, начальник слідчого відділу прокуратури Києва Віталій Бровко зазначає, що наразі слідчі вилучають комп’ютери, на яких складалися рапорти щодо активістів, а також шукають «документи, які б засвідчували, що керівництво ДАІ змушувало підлеглих вчиняти незаконні дії, а саме: складати підроблені протоколи відносно активістів».
Нещодавно слідчі столичної прокуратури направили до суду 15 обвинувальних актів відносно працівників столичної ДАІ, які протиправно притягували до адміністративної відповідальності водіїв-учасників «Автомайдану». Правоохоронцям інкримінують вчинення злочинів, передбачених ч. 1 ст. 366 (службове підроблення) та ст. 340 КК (незаконне перешкоджання організації або проведенню зборів, мітингів, походів і демонстрацій).
Олександр Кравцов, якого також арештовували під час Євромайдану, в розмові з «УМ» зазначає, що до цього часу прокуратура фактично ігнорувала юристів Автомайдану: «Не хотілося, щоб ці події у столичному управлінні ДАІ були залякуванням його керівництва та показовими піар-процесами як, наприклад, це сталося з Єфремовим».
Олександр зазначає, що у листопаді 2014 року до суду передали справи щодо 12 працівників ДАІ, яких підозрюють у складанні 92 незаконних рапортів і переслідуванні активістів Автомайдану. Але покараних досі немає. «Умовний термін на один рік отримав начальник Святошинського ДАІ. Але він уже оскаржив вирок і готовий повернутися на службу», — зазначає активіст Кравцов.
«Вибачте, але я часто запитую, у нас Генпрокурор — держслужбовець чи шоумен, який на кожному кроці розказує, коли і кого затримає. Зрозуміло, коли він заявляє на всю країну, мовляв, «Кернес, бійся, ми тебе затримаємо», то навряд чи хтось серйозно сприйматиме дії Генпрокуратури», — вважає журналіст та блогер Сергій Іванов.