Зима вже позаду, а разом з нею, здавалося, і застуди мали б піти геть. Однак рівень захворювань на грип та ГРВІ серед дітлахів не знижується. Більше того — на кінець лютого СЕС зафіксувала у київський області найвищий показник захворюваності на грип та ГРВІ. Тому у відомстві наполягли на необхідності призупинити до 6 березня навчання у 17 київських школах, де впродовж тижня реєстрували близько 30% відсутніх через хворобу.
15 шкіл таки відреагували на рекомендацію санепідемстанції і пішли на карантин, утім керівництво ще двох навчальних закладів (Києво-Печерського ліцею «Лідер» №171 та середньої загальноосвітньої школи №72 Святошинського району) вирішили не припиняти заняття, оскільки за цей час більшість школярів одужала і повернулася за парти, повідомили в КМДА.
Наразі стан із захворюваннями не викликає занепокоєння у лікарів, які переконують, що перевищення епідемічного порогу немає. «Діти хворіють, як і завжди. Рівень грипу і ГРВІ не вищий нiж минулого року», — повідомила «УМ» лікар-імунолог Печерського району Ольга Костенко. За її словами, ця хвиля захворювань є традиційною для кінця лютого — початку березня. А вже у другій половині березня рівень застуд значно спаде.
А ТИМ ЧАСОМ...
Як і взимку, весняні канікули в столиці будуть на тиждень довшими. «Міська влада вирішила продовжити весняні канікули — вони розпочнуться, як і було заплановано, 23 березня, але закінчаться на тиждень пізніше — 6 квітня», — зазначила заступник голови КМДА з гуманітарних питань Ганна Старостенко. Таке рішення дозволить зекономити на теплоенергії. Як свідчить попередня практика, за рахунок збiльшення осінніх і зимових канікул й режиму економії тепла міському бюджету вдалося заощадити понад 30 млн. гривень.
Утім цей відпочинок, імовірно, буде компенсований за рахунок літніх канікул. У КМДА не відкидають можливості продовження навчання у червні.