НЮЗРУМ

23.05.2014

День марафонів

У день виборів, 25 травня, канали готуються постійно тримати руку на пульсі. Додаткові випуски новин і 6-годинний інформаційний телемарафон «ТСН. Вибори 2014» показуватимуть «Плюси». Вестимуть його Алла Мазур, Наталія Мосейчук, які прийматимуть гостей у студії — урядовців та кандидатів у президенти, котрі, за попередніми даними, набирають найбільшу кількість голосів. Катерина Осадча відвідуватиме штаби кандидатів і розповідатиме про побачене в прямому ефірі з місця подій. Понад півсотні журналістів ТСН відстежуватимуть, як проходитиме голосування та підрахунок голосів на проблемних виборчих дільницях по всій країні.

Розширювати інформаційне мовлення цього дня планують також телеканали «Україна», «Інтер», ICTV, ZIK. Останній — із нової київської студії проведе аж 15-годинний прямоефірний марафон «EкSTREAM Марафон. Вибори Президента». Для роботи над масштабним проектом планують залучити 30 знімальних груп, до студії запросити близько 100 авторитетних гостей.

Освоєння київських територій

Вісім років без ведучих у кадрі працював «Канал 24» (належить родині мера Львова Садового). Цього тижня, 20 травня, вийшов перший, пілотний, підсумковий випуск новин дня із ведучою Тетяною Селезньовою з побудованої у Києві студії.

«Революція Гідності внесла дуже багато коректив у роботу телевізійників. За останніх чотири місяці ми втілили в життя все, про що раніше тільки радилися чи обговорювали доцільність. Стріми в ефірі звичайними гаджетами, англомовна версія сайта, російськомовна доріжка для телеканалу — це все вже є і успішно працює. Студія — це наступний етап. У якийсь момент ми відчули, що нам банально бракує місця, куди можна запросити цікавого спікера і задати запитання, які турбують наших глядачів, — цитує генерального директора«Каналу 24» Роман Андрейко. — Формат телеканалу дозволяє в будь-яку хвилину перервати програму і вийти в прямий ефір зі студії з важливим повідомленням, а кожен наш журналіст може запросити цікавого спікера і поставити йому запитання».

25-й кадр

Керівник прес-центру СБУ Марина Остапенко у вівторок заявила, що фахівці Служби безпеки, провівши дослідження російських телеканалів, виявили в їхніх програмах так званий 25-й кадр.«Є беззаперечні докази того, що російські ЗМІ вдаються до небезпечного психологічного впливу, який формує негативні думки. Ці методи заборонені і російським, і міжнародним законодавством — використання так званого 25-го кадру», — сказала керівник прес-центру СБУ.

«Національна рада з питань телебачення і радіомовлення має першочергово після обрання нової четвірки складу регуляторного органу застосувати санкції за грубе порушення законодавства України щодо використання 25-го кадру в програмах російських каналів», — заявила заступник голови регуляторного органу Лариса Мудрак. Така позиція узгоджується із Законом «Про телебачення і радіомовлення» (у статті 6 «Неприпустимість зловживання свободою діяльності телерадіоорганізацій» у частині 4 написано: «Забороняється використання у програмах та передачах на телебаченні і радіо прихованих вставок, які впливають на підсвідомість людини та/або чинять шкідливий вплив на стан її здоров’я»).

За даними Нацради, подібна практика заборонена у Великій Британії законом про мовлення, Приховані вставки, до яких належить 25-й кадр, заборонені у Сполучених Штатах Америки, Австралії, багатьох європейських країнах. Навіть у Російській Федерації федеральним законом про рекламу (стаття 5, пункт 9) це також заборонено.

Колишня Європа і сучасна Україна

На телеканалі ZIK 3 червня вийде прем’єрний випуск авторської програми заступника головного редактора газети «Дзеркало тижня. Україна» Сергія Рахманіна «Гра у класику», ідею якої він виношував кілька років. Коли  телеканал ZIK запропонував створити оригінальну програму про політику, вирішив втілити свій давнішній задум.

Відповідно до формату проекту, гості студії та ведучий проводитимуть історичні аналогії з минулими подіями в одній з країн Європи та українським сьогоденням. Гостями будуть політики, державні та громадські діячі, музиканти, журналісти, історики. Темами програми можуть стати політичні, культурні, мистецькі, громадські події. Перша програма буде опосередковано присвячена президентським виборам.

  • Сашко Лірник: Казку пропускаю через себе...

    Хто не знає Сашка Лірника? Виявляється, є такі. Та з кожним новим днем незнайків стає все менше: то книга з Лірниковими казками до рук потрапить, то диск хтось перепише й дасть послухати, то на телебаченні Лірникову вечірню казочку тато з мамою увімкнуть. Казкар постійно спілкується з читачами, слухачами й глядачами, їздить з волонтерською місією на Донбас, а також за кордон, до українців діаспори. >>

  • Розкадровані мандри

    Професійна мандрівниця Ольга Котлицька цього тижня у Києві збирає друзів, щоб нагадати: телепроекту про подорожі, автором і ведучою якого вона є, уже 20. Спочатку був «На перший погляд», потім він трансформувався у «Не перший погляд». >>

  • Сміятися з леді-боса

    Навіть якщо комедії не ваш улюблений кіножанр, варто подивитися на неперевершений талант однієї з найсмішніших сучасних коміків — американської акторки Меліси Маккарті у новій стрічці «Леді бос», що цього тижня виходить у прокат в Україні. >>

  • «За мною там Непал, Гімалаї сумують»

    Телеведучий Дмитро Комаров на каналі «1+1» показав Камбоджу, Індію, Кубу, Болівію та інші країни такими, як ніхто не здогадувався. Він «вивертає» світ і показує його з вражаючих сторін. У кабінеті Дмитра в офісі «Плюсів», де ми ведемо розмову, ніби зібрані шматочки екзотичних країн, у деталях. >>

  • У новинах немає змоги «погратися»

    Упродовж останніх років вибагливі телеглядачі, які цінують свій час, усе частіше відмовляються від перегляду ефірів так званих великих каналів, де навіть у новиннєвих блоках орієнтуються на «інформацію розваг» — інфотеймент. >>

  • Провокатори з мікрофонами

    У Донецьк прибула група з 20 представників російських ЗМІ, перед якими поставлено завдання «фіксації обстрілів мирного населення українськими військовими», а також «консультацій» з організації провокацій, — повідомили в групі «Інформаційний спротив». >>