Попри те, що дії Москви зазвичай радикально розходяться зі словами, міжнародні оглядачі обережно зазначають: санкції проти Росії вже дають певний ефект і Кремль потроху дає задній хід. Найбільше на позицію Путіна може вплинути зниження цін на нафту, що дуже болісно вдарить по російській економіці. А тенденція до такого зниження є — цьому може посприяти як нещодавнє зняття деяких санкцій з Ірану, так і домовленості США з деякими близькосхідними експортерами нафти. До слова, наприкінці минулого тижня президент Сполучених Штатів Барак Обама з візитом відвідав Саудівську Аравію.
У п’ятницю главі Білого дому зателефонував Володимир Путін. Згідно із заявами Кремля, — щоб зайвий раз налякати «шабашем екстремістів», які тероризують мирних жителів в Україні. Але той факт, що розмова відбулася з його ініціативи, показовий.
Обама у відповідь закликав співрозмовника дати письмову відповідь на попередні пропозиції США щодо врегулювання української кризи, утримуватися від провокацій на кордоні з Україною, припинити нарощування там військових сил і погодитися на співпрацю з Києвом задля деескалації кризи.
Повертаючись із Саудівської Аравії, держсекретар США Джон Керрі позапланово завернув до Парижа — щоб віч–на–віч зустрітися з міністром закордонних справ РФ Сергієм Лавровим. І також запропонував йому план урегулювання кризи з трьох пунктів: повернути російські війська до місця дислокації, піти на переговори з українським урядом і визнати президентські вибори, що відбудуться в Україні 25 травня.
Лавров у відповідь знову «проштовхував» ідею Москви щодо необхідності федералізації України. Як повідомив Керрі по завершенні цих переговорів, у розмові з російським колегою він назвав дії РФ «незаконними» і наголосив, що Росія «перебуває на неправильному боці історії». А Вашингтон, за його словами, дотримується позиції, що такі рішення, як федералізація абощо, не можуть ухвалюватися без участі українського уряду.
І на тому спасибі.