Усе почалося в п’ятницю ввечері, коли близько десятої години на місцевому «12–му каналі» почали транслювати запис прихованою камерою, зроблений у кабінеті місцевого олігарха і за сумісництвом почесного президента ФК«Карпати», колишнього нардепа від Партії регіонів Петра Димінського. У записі йшлося начебто про домовленості гендиректора обласного телебачення Ярослава Климовича та Петра Димінського щодо суборенди прайм–тайму. При цьому озвучували відповідні схеми, як ліпше обіграти ситуацію. Після п’ятихвилинної трансляції позаплановий вихід в ефір Димінського «відрубали». Незабаром підтягнулися й силовики, викликані телевізійним керівництвом, котрі й узяли телебачення під свій захист.
За словами Ярослава Климовича, за день до вказаних подій його змушували підписати низку документів, які «просто здавали ЛОДТРК». А відео–компромат Климович розцінив як «спробу через шантаж у вигляді плівок, які явно були змонтовані, змусити мене підписати згубні для ЛОДТРК листи ТРК «Міст» із метою впливу на виборчий процес в регіоні у контексті виборів Президента України, а в перспективі — з метою впливу на вибори до місцевих органів влади». Щоправда, голова обласної телерадіокомпанії так і не уточнив, на користь якого кандидата у президенти планувалося використати підписані угоди.
Так зване львівське телебачення за структурою складається з кількох груп «телелюбителів», котрі мають різні політичні уподобання. Відтак злив «компроматів» відбувався в рамках ефірного часу ТРК «УТ–Захід». Цю телерадіокомпанію було створено на початку 2009 року, а її засновниками виступили місцеві ТБ–фірми: УТ–3, Міст–ТБ, до котрих долучилась і ТРК «Львів–ТБ», власником якої є Львівська облрада. Відтак облрада внесла у телеспілку близько двох мільйонів гривень, отримавши кругленьку кількість акцій — 33,333%. А от головним інвестором «УТ–Захід» є структури, за чутками, наближені до екс–депутата Димінського, за гроші якого відбулася реанімація студійної техніки. Тож це телебачення почало шість годин на добу транслювати власну «правду» на хвилях 12–го каналу.
Як би там було, але всі представники львівської влади від коментарів «УМ» ухилились, пояснюючи, що «не можуть втручатися в роботу мас–медіа» і чекають на результат переговорів сторін конфлікту. Формально конфлікт нібито вичерпано на нараді між «губернатором», правоохоронцями і ворогуючими телевізійниками. Але, за інформацією «УМ», можливо, все тільки починається. Адже паралельно із початком телеконфлікту на території стоянки біля стадіону «Україна» було підпалено чотири припаркованих на стоянці автобуси ФК «Карпати», котрі належать Петру Димінському. Щоправда, жодна зі сторін пожежу автобусів із війною за телевежу не пов’язує.