На Київщині затримали групу злочинців, що продавала органи підлітків до Росії

19:25, 23.11.2017
На Київщині затримали групу злочинців, що продавала органи підлітків до Росії

У підлітків в Росії хотіли вирізати печінку (ілюстрація із відкритих джерел)

На Київщині затримали трьох зловмисників, які намагалися вивезти підлітків до Росії, де неповнолітнім мали би вирізати частину печінки.

Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна" з посиланням на прокурора Київської області Дмитра Чібісова.

Наразі відомо, що троє українців за допомогою соціальних мереж шукали неповнолітніх, готових за грошову винагороду стати незаконним донором органів.

"Сьогодні ми ліквідували канал незаконної трансплантації органів... Прокуратура Київської області спільно зі співробітниками департаменту боротьби із злочинами, пов'язаними з торгівлею людьми Нацполіції... провели спільну операцію і встановили групу осіб, які намагалися вивезти до Москви людей для донорства органів", - сказав Д.Чібісов.

За його словами, троє організаторів злочинної схеми - українці, схильні до ведення асоціального способу життя, один із них, зокрема, перебуває під слідством за грабіж.

"Наразі встановлено трьох потерпілих дітей - 14, 15, 16 років... Діти з нормальних сімей", - уточнив прокурор, наголосивши, що зловмисники спокусили підлітків можливістю отримати велику суму грошей - $30 тис. за операцію.

Ще одна потерпіла - 32-річна жінка. Самі організатори злочину мали отримати близько $200 тис. за підбір донорів і вивезення їх для проведення операції в РФ - вилучення 5% печінки.

Водночас прокурор не уточнив, з ким із Росії працювали фігуранти злочину, від кого надходило замовлення на підбір нелегальних донорів. Прокурор зазначив, що нині ще тривають слідчі дії.

За фактом спроби вирізати органи у дітей, прокурори відкрили кримінальну справу про торгівлю людьми.