Суд Москви залишив за ґратами моряків Терещенка, Попова, Головаша та Шевченка

13:45, 07.02.2019
Суд Москви залишив за ґратами моряків Терещенка, Попова, Головаша та Шевченка

(фото Громадського)

Апеляційний міський суд Москви залишив чотирьох полонених українських моряків під вартою. Про це заявив координатор адвокатів моряків Микола Полозов, повідомляє Громадське


7 лютого суд розглядав апеляції на рішення про продовження запобіжного заходу для чотирьох українських моряків: Володимира Терещенка, Сергія Попова, Богдана Головаша та Андрія Шевченка. Усі скарги відхилили.

 

Засідання відбулося в закритому режимі. Микола Полозов зазначив, що суд відмовився долучити копію резолюції Парламентської асамблеї Ради Європи. Саме ця резолюція визначає статус моряків як таких, що "підпадають під дію міжнародного гуманітарного права, зокрема Женевські конвенції". Резолюція опосередковано вказує, що українські моряки є військовополоненими. 

 

Нагадаємо, 25 листопада Росія грубо порушила міжнародні норми судноплавства, вчинивши напад в Азові на українські судна. Москва цинічно заявляє, що обстріляла українців у так званих своїх "територальних" водах, хоча насправда судна України знаходились поза межами територіальних вод окупованого Крима. Тим більше, згідно з договором України та Росії від 2003 року Азовське море є вільним для судноплавства для обох країн.
 
 
Всіх 24 захоплених у полон українських моряків ФСБ заарештували і погрожують судити за законами Росії. 7 січня Україна подала до Європейського суду з прав людини позов проти Росії через захоплення українських моряків в Азові.
 
Також повідомлялося, що Москва не надає ліків пораненим в Азові морякам.
 
15 січня Росія влаштувала суд за закритими дверима для захоплених в Азові українських моряків. Прокурори Кремля домагалися продовжити їх арешт до кінця квітня. Моряків, що прибули в суд, вітали оплесками та вигуками "Слава Україні".
 
16 січня стало відомо, що Лефортовський суд Москви залишив у СІЗО до 24 квітня всіх 24 полонених українських моряків.
 
24 січня в ПАРЄ визнали військовополоненими захоплених в Азові українських моряків.