Президент Порошенко вибачився за обіцянку завершити АТО за години

13:18, 23.08.2018
Президент Порошенко вибачився за обіцянку завершити АТО за години

Петро Порошенко змінив свою думку щодо необхідності швидкого завершення АТО (фото: Петро Порошенко / Facebook)

Президент України Петро Порошенко вибачився за свою обіцянку щодо закінчення Антитерористичної операції на сході за години у 2014 році під час виступу з нагоди Дня державного прапора у Дніпрі 23 серпня.

Він зазначив, що люди сприйняли заяву як можливість швидкого завершення війни, і він «щиро перепрошує за породження завищених очікувань».

«Понад чотири роки тому я заявив, що АТО триватиме години, а не місяці. І тепер вже не так важливо, у якому контексті ці слова були сказані, не важлива і образність цієї заяви. Люди сприйняли її як можливість завершити війну дуже й дуже швидко. І я шкодую, що породив завищені очікування. І я щиро перепрошую, що надав надію, яка не збулася. Прикро, що дав обіцянку, яка не справдилася. І прошу за це вибачення», — сказав Петро Порошенко.

При цьому очільник держави додав, що людей одразу треба було націлити на «тривалу і виснажливу боротьбу».

Нагадаємо. 26 травня 2014 року, наступного дня після голосування на виборах президента України, Петро Порошенко сказав: «Антитерористична операція не може і не буде тривати 2-3 місяці. Вона повинна і буде тривати години».

Як повідомляла «УМ», Антитерористична операція на сході України формально завершилася  30 квітня о 14:00 розпочалася операція Об'єднаних сил (ООС), передбачена законом про деокупацію Донбасу.