Катерина Гандзюк порадила шукати нападника серед тих, хто носить мундир із погонами

11:40, 16.08.2018
Катерина Гандзюк порадила шукати нападника серед тих, хто носить мундир із погонами

Катерина Гандзюк на робочому місці до нападу (фото: NovaKahovka.City)

Катерина Гандзюк не впізнала у арештованому Миколі Новікову свого нападника та порадила шукати його серед тих, хто носить мундир із погонами.

Про це вона розповіла в інтерв’ю "Українській правді".

"Я співчуваю тому бідоласі, якого затримали по моїй справі поліцейські, на 99% це випадкова людина. Я розумію, що дуже швидко треба було гасити інформаційні хвилі й це робили ціною його долі. Мої близькі, які бачили нападника, кажуть, що це не він", - каже Катерина Гандзюк.

За словами активістки, наразі поліцейські з нею особисто не проводили слідчих дій. З’ясувалося, що лікарі були змушені обмежити спілкування травмованої жінки, тому вона не зустрічалася зі слідчими.

"Я бачила те, що й усі в інтернеті, але я не впізнаю його (підозрюваного у нападі Миколу Новікова – УП). Зараз мені складно тримати руку на пульсі розслідування, тому що я зосереджена на своєму здоров’ї і відновленні. У мене через день операції, від яких болісна реабілітація", - пояснює також Катерина Гандзюк.

Вона каже, що в її фізичному усуненні можуть бути зацікавлені багато людей.

"Багато кому може бути вигідно позбутися незручного чиновника, як я. Тим паче, я вибиваюся із загального ландшафту, чим дратую багатьох людей не тільки з Херсона. Але мало хто може піти на такий злочин", - вважає активістка.

"Тим більше в місті, де ми всі зросли разом: з кимось ходили в одну школу, з кимось виросли в одному дворі. Але навіть серед політичних опонентів такі звірства зазвичай не прийняті. Пам'ять у людей дуже довга, тому не можна бути стовідсотково впевненим, що ми взагалі говоримо про когось з Херсона", - додає вона.

Катерина Гандзюк також натякає, що замовниками нападу на неї можуть бути правоохоронці — нинішні чи колишні:

"Я майже переконана, що у замовника в гардеробі висить форма з погонами, можливо, навіть і не одна".

"Як тільки я стала чиновником, у листопаді 2016 року, ми приймали справи і ставали свідками жахливих зловживань і злочинів. Правоохоронці – перші люди, з ким ми спілкувалися, і говорили, що треба наводити лад. На жаль, об’єкти наших розмов дізнавалися про таке спілкування за лічені хвилини, тому це просто не мало сенсу. Саме з правоохоронцями був цей системний світоглядний конфлікт, де неможливо домовитись", - розповідає членкиня міськради Херсону.

За словами Катерини Гандзюк, саме від правоохронців вона отримувала погрози і попередження:

"Вони підсилали до мене достатньо близьких мені людей з пропозиціями. Зараз я не можу говорити про всі деталі, це може завадити слідству. Але готуйте попкорн, повірте, буде дуже цікаво".

Нагадаємо, на Катерину Гандзюк нападник вилив близько літра сірчаної кислоти. Жінка отримала опіки третини тіла.

За підозрою у нападі на херсонську активістку арештували на 2 місяці Миколу Новікова. Адвокат чоловіка заявив про алібі, але воно нібито не підтвердилося.

Згодом правоохоронці повідомили, що розшукують іще одного причетного до справи чоловіка, який купував сірчану кислоту для нападу.