Волкер закликає Росію обрати мир на Донбасі

21:53, 13.02.2018

Сполучені Штати Америки готові допомогти у припиненні бойових дій на Донбасі, але Росія повинна обрати мир.

 

Про це заявив спеціальний представник Деждепартаменту США з питань України Курт Волкер на своїй сторінці у Twitter у вівторок.

 

«Учора була річниця з дня підписання Мінських домовленостей - три роки потому, досі, триває війна. США готові допомогти у припиненні бойових дій, але Росія повинна обрати мир», - зазначив Волкер.

 

Водночас, Державний депаратмент США з нагоди третьої річниці підписання Мінських угод прямо звинуватив Москву у невиконанні взятих зобов'язань та запевнив, що санкції проти Росії залишатимуться чинними до повного виконання домовленостей.

 

"На жаль, Росія продовжує нехтувати своїми зобов'язаннями, передбаченими Мінськими угодами, підтримуючи гострий конфлікт в Україні, який забрав життя понад 10 тис. людей, у тому числі понад 2,5 тис. цивільних осіб, а також змусив 1,6 млн українців залишити свої домівки", - зазначається в офіційній заяві Держдепу США, оприлюдненій у вівторок.

 

У Держдепі також наголосили, що Москва продовжує заперечувати свою безпосередню участь у конфлікті на Донбасі, хоча сили, очолювані РФ, й надалі залякують міжнародних спостерігачів СММ та блокують їм доступ до окупованих територій.

 

"Україна прийняла законодавство, в тому числі про амністію щодо антиурядових сил та спеціальний статус для Донбасу, що свідчить про бажання України реалізовувати Мінські угоди", - підкреслили в американському зовнішньополітичному відомстві.

 

У цьому зв'язку США – у взаємодії з Францією й Німеччиною – закликали російський уряд припинити агресію в Україні.

 

"Наші санкції залишатимуться чинними, поки Росія повністю не виконає своїх зобов'язань за Мінськими угодами. Наші окремі санкції, пов'язані з Кримом, продовжать діяти, поки Росія не поверне півострів Україні", - наголосили в Державному департаменті США.