Штат Міссурі визнав Голодомор геноцидом проти українців

09:21, 26.05.2018
Штат Міссурі визнав Голодомор геноцидом проти українців

Голодомор визнано вже в 11 американських штатах.

Губернатор штату Міссурі Ерік Гретенс заявив про визнання Голодомору 1932-1933 років геноцидом українського народу.

 

Про це Посольство України у США повідомляє на своїй сторінці у Facebook  у п’ятницю ввечері.

 

"Штат Міссурі приєднався до визнання Голодомору в Україні 1932-1933 рр. геноцидом проти українського народу. Губернатор штату Ерік Гретенс видав відповідну прокламацію. Дякуємо народу США за солідарність та підтримку України у відновленні історичної справедливості у пам'ять про мільйони жертв, які померли від свавілля режиму Сталіна", - повідомляють українські дипломати.

 

Відтак, станом на сьогодні Голодомор визнано геноцидом у 11-ти американських штатах.

 

Також посольство опублікувало копію прокламації губернатора. В ній сказано, що в рамках глобальної акції "Україна пам'ятає - світ визнає" важливо, аби "український геноцид - Голодомор 1932-33 років офіційно був визнаний світовою спільнотою як трагічний та мерзенний злочин проти людяності для того, щоб запобігти виникненню подібних трагедій у майбутньому".

 

"З цієї причини Ерік Р. Гретенс, губернатор штату Міссурі, цим документом проголошую 2018 рік роком пам'яті українського геноциду", - йдеться в прокламації.

 

Як повідомляла «УМ», раніше Голодомор в Україні геноцидом визнали у 10 штатах США: Вашингтоні, Вісконсині, Іллінойсі, Массачусетсі, Мічигані, Нью-Джерсі, Нью-Йорку, Орегоні, Пенсильванії та Канзасі.