Закладам освіти Івано-Франківщини рекомендували починати тиждень з гімну, молитви та вшанування загиблих

13:47, 22.09.2018
Закладам освіти Івано-Франківщини рекомендували починати тиждень з гімну, молитви та вшанування загиблих

На Прикарпатті школярі та студенти розпочинатимуть навчальний тиждень із спільного виконання гімну, молитви та вшанування пам’яті загиблих на російсько-українській війні (ілюстративне фото)

Депутати Івано-Франківської обласної ради проголосували за рекомендацію керівникам закладів освіти щотижня перед початком занять розпочинати день з виконання гімну та хвилини мовчання на вшановування пам’яті загиблих за незалежність та цілісність України.

Про це повідомляє Бліц-Інфо.

На 23-й сесії депутати розглядали серед інших питання "Про національно-патріотичне виховання дітей та молоді".

Як зазначив депутат від ВО "Свобода" Василь Сенатович, облрада рекомендує керівникам закладів освіти щотижня перед початком занять розпочинати день з виконання Гімну та хвилини мовчання на вшановування пам’яті загиблих за незалежність та цілісність України. За словами депутата, схоже рішення вже приймали в інших областях.

Колега Василя Сенатовича по фракції Оксана Тебешевська таку пропозицію підтримала, втім запропонувала змінити назву проекту рішення на "Про виконання державного Гімну України перед початком занять в навчальних закладах області".

Водночас Василь Попович запропонував доповнити проект рішення пунктом про обов'язковий урок "Хритстиянської етики в школах."

"МОН на чолі з Гриневич пропонує відмінити Християнську етику в школах. Мовляв, рівняємось на Європу. Але ми бачимо, що зараз відбувається в Європі. Вони втрачають національну ідентичнітсть через такі реформи", - вважає Василь Попович.

Голова Івано-Франківської обласнї ради Олександр Сич зазначив, що зауваження швидше стосується освіти, тож ліпше винести таку пропозицію окремим проектом рішення на сесію. Василь Попович з такою пропозицією погодився, втім запропонував додати до цього рішення пункт про спільне виконання молитви перед початком занять.

У підсумку депутати підтримали і пропозицію Оксани Тебешевської, і Василя Поповича щодо спільної молитви.

Нагадаємо, Львівська облрада запровадила мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту на території Львівської області.