Рада розірвала дружбу з Росією

14:35, 06.12.2018
Рада розірвала дружбу з Росією

За розірвання дружби з Росією проголосували 277 народних депутатів (ілюстративне фото)

Верховна Рада ухвалила в цілому законопроект про припинення дії Договору про дружбу і співробітництво між Україною та Росією.
 
За закон №0206 проголосували 277 народних депутатів.
 
Законопроект, внесений президентом Петром Порошенком, передбачає припинення договору після завершення 10-річного терміну з дня його останнього продовження.
 
"Припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією з огляду на його триваюче істотне порушення з боку РФ.... дозволить належним чином та ефективно захистити національні інтереси України у міжнародних відносинах", - йдеться у пояснювальній записці.
 
Під час виступу у парламенті заступник міністра закордонних справ Сергій Кислиця зазначив, що Росія зухвало знехтувала основними положеннями договорами, і його продовження є принципово неможливим, передає "Українська правда".
 
"Припинення договору не впливає на права та обов’язки Російської Федерації та України, які виникли до його припинення", - наголосив Кислиця.
 
Голова комітету у закордонних справах Ганна Гопок пояснила, що договір припиняється з 1 квітня, а не розривається достроково для того, щоб у Росії не було можливості заявити, що вона не визнає одностороннє припинення.
 
Крім того, у Раді розглядали два альтернативних законопроекти. Першим депутати пропонували припинити усі договори, укладені з державою-агресором. Другим - розірвати договір про дружбу, але одразу після ухвалення закону, а не з першого квітня 2019 року.
 
Наприкінці серпня Петро Порошенко анонсував розірвання Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною та Росією.
 
Як повідомляла "УМ", розірвання договору про спільну акваторію в Азові допоможе Україні розв’язати руки у протидії Росії.